ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3448
EURO
6,0689
IMKB
62.336
ALTIN
219,849
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın6/14 ºC
Ankara3/6 ºC
İstanbul6/10 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Derhal Bakü'ye Gitmeli
22 Nisan 2009 / 00:47
Sayın Cumhurbaşkanı Derhal Bakü'ye Gitmeli
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, ''Derhal Azerbaycan'a giderek Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşmesi'' çağrısında bulunarak, ''Kırgınlık varsa, bunu düzeltmeyi hedef alarak, kapsamlı, ciddi bir görüşme yapılmalıdır. Türkiye, Somali ve Bahreyn'e gösterdiği ilgiyi Azerbaycan'dan esirgememelidir'' dedi.
Baykal, partisinin TBMM Grubundaki konuşmasında, Türkiye ile Azerbaycan ilişkilerine yer verdi. Türkiye'nin Ermenistan ile ilişkilerinde normalleşme aşamasına geçilmesinin, herkesi memnun edeceğini ifade eden Baykal, ancak Ermenistan'ın Azerbaycan ile ilişkilerinde ciddi sorun ve sıkıntıların bulunduğunu söyledi.
Baykal, Azerbaycan ile ilişkilerde sıkıntı çıkması halinde, bunun altından Hükümetin kalkamayacağını, bedelinin ağır olacağını savunarak, bu şekilde gelişecek olursa, hükümetin, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük diplomasi hatasını yapacağını iddia etti.
''Ermenistan ile aramızı gelecekte de düzeltiriz ama Azerbaycan ile ilişkimiz bir defa bozulursa, bunu düzeltmek mümkün olmaz'' diyen Baykal, ''Sayın Gül, derhal Bakü'ye gitmeli, Aliyev ile bir araya gelmeli. Bu konuları aracıyla değil, doğrudan doğruya, ortada bir yanlış anlaşılma varsa, onu ortadan kaldıracak şekilde, kırgınlık varsa, o kırgınlığı düzeltmeyi hedef alarak, kapsamlı, ciddi bir görüşme yapılmalıdır'' diye konuştu.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ