ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3448
EURO
6,0689
IMKB
62.336
ALTIN
219,849
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın6/14 ºC
Ankara3/6 ºC
İstanbul6/10 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkleri Yok Saymıştır
22 Nisan 2009 / 00:51
AB, Kıbrıs Türklerini Yok Saymıştır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kıbrıs Türklerine uygulanan haksız ambargoların bugün de sürdüğünü belirterek, ''AB, Kıbrıs Türklerini yok saymış, Kıbrıs Rum yönetimini Kıbrıs'ın tek temsilcisi olarak tanımıştır'' dedi.
Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, KKTC'de seçimlerle birlikte yeni bir dönem başladığını belirterek, ''Kıbrıs Türkiye için beka meselesidir. Türkiye'nin güvenliği ile Kıbrıs'ın güven içinde yaşayacakları şartların hazırlanması, Türkiye için vazgeçilmez bir siyasi ve ahlaki sorumluluk, milli bir vecibedir'' diye konuştu.
Türkiye-Ermenistan ilişkilerine de değinen Bahçeli, bu süreçte Azerbaycan ile Türkiye'nin dostluğuna gölge düşürecek gelişmeler gerçekleştiğini öne sürdü.
Ekonomik gelişmeler ve işsizlik sorununa da değinen Bahçeli, ''İşsizliğin azaltılması bir yana, AKP hükümeti tarafından ekonomik sorunların inkar edilmesi ve çözüm için atılması gereken adımların ihmaliyle vatandaşlarımızın işsizlik salgınına daha çok maruz kalmasına yol açmıştır'' dedi.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ