ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3448
EURO
6,0689
IMKB
62.336
ALTIN
219,849
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın6/14 ºC
Ankara3/6 ºC
İstanbul6/10 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İhale Yasağı
22 Nisan 2009 / 00:55
Petrol Ofisine İhale Yasağı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) Genel Müdürlüğü, Petrol Ofisi AŞ'nin 10 şirketini, 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu uyarınca 1'er yıl süreyle tüm ihalelere katılmaktan yasakladı.
Yasaklara ilişkin duyurular, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Buna göre, İstanbul Ticaret Sicil Memurluğuna kayıtlı 10 şirkete 1'er yıl süreyle tüm ihalelere katılmaktan men edildi.
Petrol Ofisi'nden İMKB'ye yapılan açıklamada, söz konusu fesih ve kamu ihalelerinden men edilme işlemine ilişkin olarak ilgili kurum ve kuruluşlar nezdindeki itiraz haklarının kullanılacağı belirtildi.

"DOĞAN GRUBU'NA DUYULAN RAHATSIZLIKTAN KAYNAKLANIYOR"
Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Genel Koordinatörü Nebil İlseven, Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.'nin de aralarında bulunduğu Petrol Ofisi A.Ş.'nin (PO) 10 şirketine getirilen ihale yasağına ilişkin olarak, bu cezalandırma uygulamalarının, esas itibariyle Doğan Grubu'nun yayınlarından duyulan rahatsızlıktan kaynaklandığını savundu.
PO'ya getirilen kamu ihale yasağına ilişkin yazılı bir açıklama yapan İlseven, ''Doğan Grubuna karşı yürütülen sindirme ve yok etme kampanyası, ilgili kamu birimlerince dün gerçekleştirilen bir uygulama ile serbest piyasa ekonomisi açısından dehşet verici bir boyuta ulaşmıştır'' görüşünü aktardı.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ