ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3448
EURO
6,0689
IMKB
62.336
ALTIN
219,849
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın6/14 ºC
Ankara3/6 ºC
İstanbul6/10 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Acil Destek Kredisi
23 Nisan 2009 / 00:38
Aydın Ticaret Odası (AYTO) ile Ziraat Bankası arasında ''Acil Destek Kredi'' protokolü imzalandı.
AYTO Toplantı Salonu'nda düzenlenen imza töreninde konuşan AYTO Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, ticaret odalarının, üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlerine uygun olarak gelişmesini sağlamak amacıyla oluşturulan kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları olduğunu ifade etti.
Bütün dünyada ekonomik ve finansal krizin yaşandığı bir dönemde AYTO Başkanlığı görevine seçildiğini bildiren Dokuzlu, ilk iş olarak düşük faizli kredi anlaşması ile oda üyelerini rahatlatmanın yolunu aradıklarını söyledi.
Dokuzlu, şöyle konuştu:
''Kamu kaynağı oda gelirlerimizin israf edilmeden bu fırsatın yaratılması için uzun ve detaylı araştırmalar neticesinde Ziraat Bankası ile anlaşarak çözüme ulaştık. Benzer uygulamayı üst kuruluşumuzun yanında ülkemiz genelinde 5-6 oda yapabildi. Bunlar İstanbul, İzmir, Ankara gibi bizden oldukça güçlü ve büyük odalar. Zira bu, odanın maddi gücüyle de ilişkili bir uygulama. Odalara güç veren tabii ki, üyeleridir. Ticarette pazarlık kaçınılmazdır. Çetin geçen pazarlıklar sonucu anlaşma sağladığımız Ziraat Bankası yetkililerine teşekkür ediyorum.''
Dokuzlu, imzalanan protokole göre, odanın maddi kaynağından 1 milyon 500 bin lirayı bir yıl vadeli olarak bankaya yüzde 11 faizle yatıracaklarını, Ziraat Bankası'nın kendi kaynaklarından üyelere 25 bin liraya kadar krediyi, aylık yüzde 1 faizle yüzde 1,5 peşin komisyon karşılığında kullandıracağını kaydetti.
Ziraat Bankası Denizli Bölge Başkanlığı Ticari Krediler Bölüm Müdürü İsmail Mandacı da, AYTO'ya kayıtlı Aydın merkez ve altı ilçede bulunan üyelere kolaylık sağlayacaklarını söyledi.
Ziraat Odası Aydın Şube Müdürü Hakan Altan Özdemir, yaşanan krize rağmen bankanın kredileri hiç kesmediğini, zor durumda kalan müşterilere ödeme kolaylığı sağladıklarını kaydetti.
Konuşmaların ardından protokol imzalandı.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ