ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3448
EURO
6,0689
IMKB
62.336
ALTIN
219,849
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın6/14 ºC
Ankara3/6 ºC
İstanbul6/10 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SP Basın Açıklaması
23 Nisan 2009 / 00:49
Saadet Partisi Gençlik Kollarından Basın Açıklaması
Saadet Partisi Gençik Kolları Aydın İl Başkanı Barış Soyuçok 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir basın açıklamasında bulundu.


BASIN AÇIKLAMASI

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın hem milletimiz ve hem de tarihimiz açısından anlamı büyüktür. 23 Nisan 1920'de büyük fedakarlıklarla kurulan ve milli mücadelenin merkezi olan TBMM, milletimizin bağımsızlık konusundaki sarsılmaz iradesinin bir yansımasıdır.

TBMM milletimizin sevincinin, coşkusunun, geleceğe ait umudunun ortak paydasıdır. Bu topraklar üzerinde yaşayan her vatandaşın ortak teminatıdır.

Adından da anlaşılacağı üzere 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı'nın en önemli anlamı; “hakimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğu” gerçeğidir. Meclis'in kuruluşuyla birlikte, hangi şart altında olursa olsun, milli idare üzerinde hiçbir vesayet ve tahakkümün kabul edilmeyeceği bütün dünyaya ilan edilmiştir.

Milletimiz, bu tarihi gerçeklerden aldığı tecrübe ile ülkesine ve değerlerine sahip çıkmaya devam edecektir.

Ülke yöneticilerine düşen görev ise; bütün kurum ve kuruluşları, milletin talepleri doğrultusunda yeniden yapılandırmak, millet iradesine dayanmayan oligarşik adacıkları, hukuk dışı yapılanmaları tasfiye etmektir. Devlet ve milletiyle bütünleşmiş, en ileri seviyede insan hak ve özgürlüklerini gerçekleştirmiş, ekonomik kalkınmasını sağlamış müreffeh bir Türkiye'yi oluşturmaktır.

23 Nisan aynı zamanda, bütün dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayramdır. Onlara bırakabileceğimiz en güzel miras; daha güzel, daha özgür ve daha adil bir Türkiye olacaktır.Dünyaya,Türkiyemize Aydınımıza,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu,Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah Arkadaşlarına,şehitlerimizi rahmetle anıyorum.SAADET PARTİSİ GENÇLİK KOLLARI

AYDIN İL BAŞKANI

BARIŞ SOYUÇOK
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ