ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3448
EURO
6,0689
IMKB
62.336
ALTIN
219,849
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın6/14 ºC
Ankara3/6 ºC
İstanbul6/10 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeli Hükümete Yüklendi
24 Nisan 2009 / 10:22
"Konuyu Bilmeyen Sadece Türk Milleti Ve TBMM"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye ile Ermenistan arasındaki gelişmeleri değerlendirirken, ''Demek ki Ermenistan konuyu biliyor, arabuluculuk yapması münasebetiyle İsviçre biliyor, Türkiye'den katılan şahıslar biliyor, bilmeyen sadece Türk milleti ve TBMM'dir'' dedi.
Bahçeli, TBMM'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla verilen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Dışişleri Bakanlığı'nın dün Türkiye ve Ermenistan ilişkilerine yönelik bir ''yol haritasının belirlendiği'' yönündeki açıklamaların hatırlatılması üzerine Bahçeli, şöyle konuştu:
''Ermenistan-Türkiye ilişkileri hakkındaki görüşlerimizi net olarak ifade ettim. Hala o görüşlerimizi koruyoruz. Ama dün akşam geç saatlerde Dışişleri Bakanlığının resmi sitesinden yapılan açıklamayı incelediğimiz vakit orada, İsviçre'nin arabuluculuğunda Ermenistan-Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleştirme sürecinin başlatıldığına dair bir mutabakatın sağlandığı ifade ediliyor. Bunun gelecekteki değerlendirmesinin de belirlenecek bir yol haritasıyla gerçekleştireceklerini ifade ediyorlar. Demek ki Ermenistan konuyu biliyor, arabuluculuk yapması münasebetiyle İsviçre biliyor, Türkiye'den katılan şahıslar biliyor, bilmeyen sadece Türk milleti ve TBMM'dir. O zaman hangi mutabakatın sağlandığı konusunda zannederim önümüzdeki günlerde ya Başbakan ya da Dışişleri Bakanının Meclisi bilgilendirmesinde yarar vardır. Gelişmeleri takip edeceğiz."
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ