ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2959
EURO
5,9997
IMKB
62.336
ALTIN
227,791
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/15 ºC
İzmir4/17 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Heyelanlara Çözüm
24 Nisan 2009 / 11:10
İlçede yaşanan heyelanlar nedeniyle oluşan sorunların çözümü için bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunduk..
Ak Parti Söke İlçe Başkanı Mehmet Uyguntüzel, ilçede yaşanan heyelanlar nedeniyle oluşan sorunların çözümü için bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunduklarını söyledi.
Gazetecilere açıklama yapan Uyguntüzel, Bayındırlık Bakanlığı Afet İşleri Genel Müdürlüğü'nden bir heyetin ilçeye gelerek Konak Mahallesi Abalaki mevkiinde oluşan heyelanda zarar gören konutları incelediğini söyledi.
Yönetmelikte yaşanan bazı sorunların aşılması noktasında Afet İşleri Genel Müdürü Mustafa Kalmaz ile Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak nezdinde girişimlere başladıklarını söyleyen Uyguntüzel, şunları kaydetti:
''Söke Belediyesi imar planı etüd raporunda Çeltikçi, Kemalpaşa, Yenikent ve Abalaki mahallerinin bazı bölümlerinin afete maruz saha ilan edilmişti. Ancak imar planındaki bu durum, afet bölgesi ilan edilmesi için yeterli değildir. Çünkü Afet işleri Kanun ve Yönetmelikleri'nde afete maruz saha ilanı için oturulmaz hale gelen bina sayısının 50'den aşağı olmaması gerekiyor.''
Uyguntüzel, Afet İşlerinden gelen heyetin kentsel dönüşüm ile bu bölgelerin yeşil alana dönüştürülmesi ve hak sahiplerine bedelsiz konut üretilmesi konusunda tekliflerde bulunduğunu, ancak belediyenin bu tekliflerle ilgili bir değerlendirmede bulunmadığını ileri sürdü.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ