ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-3/8 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nazilli'yi Gezdi
26 Nisan 2009 / 00:39
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılmak üzere Türkiye'ye gelen Senegal'deki Yavuz Selim Kolejinin 23 öğrencisi, Nazilli ilçesine konuk oldu.
Senegalli öğrenciler Özel Fatih Sultan Lisesi tesislerine gelişlerinde Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Gültekin Kılınç, Uğur Fabrikaları sahibi Abidin Takmaklı, Nazilli Zühal Eğitim AŞ Genel Müdürü Ömer Şenliler ile iş adamları ve sanayiciler tarafından karşılandı.
Senegalli öğrenciler burada düzenlenen törende, İstiklal Marşı'nı okudu ve Türkçe şarkı söyledi.
Yabancı öğrenciler daha sonra Uğur Grubu Fabrikaları, Kral İncir Tesisleri ile Nazilli şehir merkezini gezdi.
Milli Eğitim Müdürü Ercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Senegal'den gelen ilköğretim düzeyindeki öğrencileri, ilçede konuk etmenin mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi. Ercan, ''Tüm dünya ülkeleri, çocuklara değer veriyor. Çünkü, gelecek çocuklardadır. Çocuklarımızı en iyi bir şekilde yetiştirmek zorundayız. Bugün arkadaşlık, dostluk kuran dünya çocukları, yarın Türkiye'nin birer elçisi olacak'' dedi.
Nazilli Zühal Eğitim Tesisleri Genel Müdürü Ömer Şenliler de Senegal'den Türkiye'ye gelen Yavuz Selim Koleji ilköğretim okulu öğrencilerini Nazilli'ye davet ettiklerini, çok sıcak bir ilgi olduğunu söyledi.
Şenliler, ''Senegalli öğrenciler Türkiye'yi ve özellikle de Nazilli'yi çok beğendiklerini dile getirdi. Türk örf, adet ve geleneklerini çok beğendiler. Çok sıcak kanlı olan öğrenciler Nazilli halkı ile kaynaşmakta güçlük çekmedi'' diye konuştu.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ