ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2959
EURO
5,9997
IMKB
62.336
ALTIN
227,796
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/15 ºC
İzmir4/17 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Samimi İtiraf
27 Nisan 2009 / 09:46
İkinci Sarı Kart Kırmızı Demektir!

Yapılan 29 Mart Mahalli idareler genel seçimlerinde AKP hükümetinin Manisa, İzmir ve Aydın illerinde büyük yara alması, AKP'de büyük şaşkınlık yaratırken,Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm milletvekilleri ve il başkanlarından birer yazılı rapor istediği öğrenildi.AKP Aydın milletvekili Ahmet Ertürk 28 Nisan Salı günü İlçe ve il başkanlarının hazırlayacağı raporları kendi raporlarıyla birleştirip Başbakan'a sunacaklarını açıklarken,"Tüm teşkilatlarımızdan 29 Mart seçimlerinin değerlendirmesini yazılı olarak istedik.Tabii ki AKP hükümetinin yaptığı bazı hatlar var.Yapılan 10 hata varsa,bu hataların birisi de tarımdır ve çok büyük hatadır.Aydın'da tarımda istediğimiz tarımsal planlamalarımızı yapamadık.
Aydın'da üreticilerimiz parçalanmış küçük arazilerde ziraat yapıyorlar ve bu nedenle'de kazanamıyorlar. Mutlaka Aydın'da farklı ürünlere yönelmesi lazım. Hangi bölgede ve hangi toprak yapısında ne tür ürün yetiştirileceğini ürün planlamasıyla ortaya koymamız gerekir. Çiftçilerimizle daha çok dirsek temasta olmamız gerektiğini gördük. Özellikle mazot ve gübredeki fiyat yükselişi üreticimizi zora sokmuştur. Bu artışı mutlaka re güle etmeliyiz ve üreticilerimizin temel girdi maliyetlerini aşağıya çekmeliyiz.
Primlerde hedeffiyatla,maliyet fiyat arasındaki farkı ödemeliyiz.Bu eksiklerimizi bizgördük.Aydın'da biz sanayiye yönelsek bile, tarımı göz ardı edemeyiz. 29Mart seçimlerinde halkımızın verdiği mesajı aldık ve şimdi dersimize çalışacağız. İnşallah yapılacak genel seçimde halkımızın değerli oylarını tekrar alabilmek için çalışacağız. Aksi taktirde çift sarı kart kırmızı karta dönüşür. Bizde bu duruma düşmemek için çalışacağız"dedi. Bozdoğan'da ziraat odası başkanlarıyla bir araya gelen Ertürk toplantı sonunda Bozdoğan'ın meşhur pidesini yemek için Mikado pide solanuna gitti. İşletmeci Ahmet Aydın'ın hazırldığı pideler milletvekili ve ziraat odası başkanlarını ikram edildi.

HABER:YILMAZ ÖLMEZ

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ