ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2959
EURO
5,9997
IMKB
62.336
ALTIN
227,791
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/15 ºC
İzmir4/17 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şükür Lokması
27 Nisan 2009 / 10:06
2 Yıl Önce Yaşanan Kuraklık, Bugün Yerini Bol Yağmurlara Bıarakınca Bozdoğan Ziraat Odası Şükür Lokması Döktürdüğü, Bereketli Sezon Dileklerinde Bulunundu!

Çok değil,2 yıl önce yaşanan kuraklıklıktan dolayı Aydınlı üretici büyük zarar görmüştü. Kemer barajı Bozdoğan ilçesi sınırlarında yer almasına rağmen, kuraklık bu ilçeyi de vurmuştu. Bozdoğan ziraat odası başkanı Ali Erkut'ta kazanlar dolusu keşkek hayrı yapmış, toplucayağmur duası yapılmıştı. 2007 Yılında yaşanan kuraklık geçen yıl kısmen etkisini gösterirken, bu yıl yağmur bereketiyle geldi. Geçen yılın Aralık ayından Nisan ayı başına kadar aralıklarla yağan yağmurlar çiftçinin kuraklık kaygısını da alıp götürürken, Bozdoğan ziraat odası bu defada Şükür lokması hayrı yaptı. AKP Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, Umurlu belediye başkanı ve Aydın ziraat odası başkanı Rıza Posacı, Ziraat odası genel sekreteri ZekiSarıoğlu, Bozdoğan ziraat odası başkanı AliErkut, Söke, Nazilli, Koçarlı, Didim, Germencik, Köşk, Bozdoğan, İncirliova, Karacasu, Çine ve Sultanhisar ziraat odası başkanları lokma hayrının ardından, Bozdoğan halkıyla şükür duası gerçekleştirdiler. Bozdoğan ziraat odası başkanı Ali Erkut, "yaşanan kuraklık nedeniyle üreticinin büyük sıkıntı çektiğini hatırlatarak, "Hamdolsun bu yıl iyi yağmur aldık. Kemer barajı uzun yıllar bu denli doluluk görmemişti. Hem yağmurun yağması, hem de sezonun bereketli geçmesi için şükür lokması döktürdük" dedi.

ERTÜRK,"ÇİNE BARAJI 2010'A SARKABİLİR"

Bozdoğan'daki Kemer barajı ile Denizli'deki Adıgüzel barajlarındaki doluluk oranı Aydınlı çiftçiyi sevindirirken, tamamlanması yılan hikayesine dönen Çine barajı kara kara düşündürüyor. AKP'li Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk Çine barajının biran önce bitirilmesi için ödeneklerin kesintisiz aktarıldığını ifade ederken, "Çine barajında son30 metrelik bölüm kaldı. Şu anda yükseklik 104 metre düzeyinde. DSİBölge müdürümüz halil İbrahim İndap'tan edindiğim son bilgiye göre barajın 2009 yılı sonunda su tutma düzeyine ulaşacağı yönünde.Fakat biz buna rağmen 2010 yılının ilk aylarına kadar çalışmaların devam edeceğini görüyoruz. 2010 Yılının ilk aylarında su tutmasıyla aynı yılın yaz sulamasından bu barajımızdan yararlanabileceğimizi umut ediyorum" dedi.

HABER:YILMAZ ÖLMEZ-BOZDOĞAN

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ