ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-3/8 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
7 Polis Yaralı
27 Nisan 2009 / 10:45
İstanbul'da 60'a yakın noktada operasyon Düzenlendi.

 

İstanbul Valisi Muammer Güler, aşırı sol, bölücü ve radikal örgütlere yönelik 60'a yakın noktada yapılan operasyonlarda 10'dan fazla kişinin gözaltına alındığını, hücre evlerinden birindeki çatışmada 1'i ağır 7 polis memurunun yaralandığını bildirdi.
Kadıköy Bostancı'daki hücre evinde çatışmanın devam ettiğini belirten Güler, bölgede gerekli tedbirlerin alındığını, operasyonu il emniyet müdürünün yönettiğini kaydetti.
Operasyonlarda ele geçirilen malzemeler arasında eylem hazırlığını da gösteren patlayıcı maddeler, bombalar, hazırlanmış bomba düzenekleri, silahlar, mermiler de ele geçirildiğini açıklayan Güler, ''Bu hücre evinde de benzeri malzemelerin olduğu ve örgütün üst düzey sorumlularından birisi olduğu bilgisi de var elimizde" dedi.
Vali Güler, operasyonun daha önce takibi yapılan, ''belirlenen 60'a yakın noktaya yapılan operasyon olduğunu'', çok sayıda kişinin gözaltına alındığını söyledi.
Örgütün önümüzdeki günlerde bir eylem hazırlığı içinde olduğunu, ancak İstanbul'da mı yoksa başka yerde mi eylem yapacaklarını bilmediklerini kaydeden Güler, operasyonun da bunu önlemeye yönelik olduğunu vurguladı.
Bu gece başlatılan operasyonun başka örgütlere de yönelik olduğunu belirten Güler, operasyon kapsamında radikal sağ örgütlerin de olduğu hücre evlerinin bulunduğunu kaydetti. Güler, operasyonda yaralanan polislerin tedavilerinin sürdüğünü, yaralı 7 polisten birinin durumunun ''ciddi olduğunu'' bildirdi.

NTV KAMERAMANI İLE BİR VATANDAŞ DA VURULDU

Operasyon düzenlenen evden açılan ateş sonucu, olayı görüntülemeye çalışan NTV Kameramanı İlhan Kandaz ile bölgede bulunan bir vatandaş yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ