ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,6250
EURO
6,4525
IMKB
62.336
ALTIN
222,202
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın13/28 ºC
Ankara12/25 ºC
İstanbul15/20 ºC
İzmir15/26 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karşı Değilim
27 Nisan 2009 / 10:59
İsrail ile Filistin arasında bir barış anlaşmasının imzalanmasına karşı olmadığını söyledi.
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, iki devletli bir çözüm temelinde olması koşuluyla, İsrail ile Filistin arasında bir barış anlaşmasının imzalanmasına karşı olmadığını söyledi.
Kısa bir süre önce İsrail'e ''ırkçı devlet'' diyen ve tepki çeken Ahmedinejad, Amerikan ABC televizyon kanalına verdiği mülakatta, ''Aldıkları karar ne olursa olsun, bize uyar, bunu engellemeyiz. Ne karar alırlarsa alsınlar, bunu destekleyeceğiz'' dedi.
Ahmedinejad, mülakatında, ''Bizim için söz konusu olan Filistin halkının hakkıdır ve bunun diğer devletler için de böyle olduğunu umuyoruz'' derken, bir Filistin devletinin kurulması olasılığında İran'ın İsrail'i tanıyıp tanımayacağı konusuna ise değinmedi.
Bu arada İran'da Fars Haber Ajansı, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın yurt içi gezilerinde kalabalığın arasına karıştığını ve verilen mektupları aldığını hatırlatarak, bunun arz ettiği tehlikeye işaret etti.
Ajans, korumaların ve güvenlik birimlerinin uyarılarına rağmen Ahmedinejad'ın bazı lekeli mektupları bizzat kendisinin açmasının ''zehirli mektupla suikast'' ihtimalini gündeme getirdiğini belirtti.
DİĞER HABERLER