ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2605
EURO
7,3554
IMKB
62.336
ALTIN
242,791
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın18/36 ºC
Ankara12/30 ºC
İstanbul18/27 ºC
İzmir17/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çatlı'yı JİTEM döverek öldürdü
28 Nisan 2009 / 11:16
'Susurluk kazasında Mercedes'ın arka sol koltuğunda Abdullah Çatlı oturuyordu. Sadece sağ kolu kırıktı. Kolunu büktük, daha sonra da odunla öldürdük!'
Ergenekon soruşturması kapsamındaki 2. iddianamenin 248 klasörden oluşan ve 2 DVD'ye kaydedilen ekleri sanık avukatlarına verildi.
Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre klasörlerde daha önce tartışmalara yol açan gizli tanıkların kimlikleri ile ülke güvenliğine zarar verebilecek gizli belgeler klasörlerde yer almadı. 2. iddianamenin ekleri arasında yeralan gizli tanık Kıskaç'ın ifadesi ise tüyler ürpertici.

Kıskaç'ın, 30 Kasım 2008'deki ifadesinde, 'Antalya JİTEM'de görevli Başçavuş Hakan'ın kendisine, 'Uyuşturucu babalarını, Abdullah Çatlı'yı biz vurdurduk, O kendi çıkarları için çalışmaya başladı. Kazanın bizde kayıtları var. Araç çarptıktan sonra Abdullah Çatlı sağdı. Sağ kolu kırılmıştı, yaralıydı. Araba sağ ön taraftan çarpmış, Abdullah Çatlı arka solda oturuyordu. Kolunu büktük, köpek gibi yalvarıyordu. Trafik kazasından değil, darptan öldü. Çatlı'yı odunla öldürdük' dediğini anlattı.

Sabancı suikastını uyardık
Kıskaç'ın, JİTEM'e çalıştığı sırada, Sabancı suikastini de önceden ihbar ettiği ve gerekli önlemlerin alınmadığı ifadesinde yer aldı. Gizli tanık, Fehriye Erdal'ın da Almanya'da kaldığı evi MİT'e bildirdiğini, bu bilginin 15 bin dolara Arena'ya satıldığını ileri sürdü. Kanal D bu yeri deşifre ederek failin kaçmasını sağladı.Cumhuriyet Savcısı'na 'bunlar bilgileri satıyor' diyerek bir daha MİT görevlileriyle görüşmedim.'
DİĞER HABERLER