ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2605
EURO
7,3554
IMKB
62.336
ALTIN
242,791
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın17/36 ºC
Ankara12/30 ºC
İstanbul18/27 ºC
İzmir17/34 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İş Bırakma Eylemi
29 Nisan 2009 / 12:00
Aydın'ın Söke ilçesinde, TARİŞ işçileri, Şubat ayından itibaren maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iş bırakma eylemi yaptı.
SS 131 No'lu Söke Pamuk Tarım Satış Kooperatifi çalışanları adına basın açıklaması yapan, Türkiye Kooperatif ve Büro İşçileri Sendikası (KOOP-İŞ) İzmir Bölge Şube Başkanı Mehmet Karaarslanoğlu, yanlış tarım politikaları ve dünyanın yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle üreticilerin ve üreticilere hizmet veren tarım kuruluşlarının zor bir dönem geçirdiğini söyledi.
Bu dönemin sonucu olarak TARİŞ çalışanlarının maaşlarını Şubat ayından bu yana alamadıklarını bildiren Karaarslanoğlu, şunları kaydetti:
''Kredi borcu olan, kredi kartı borcu olan, ev kirasını ödeyemeyen işçilerimiz, çocuklarına harçlık veremez duruma geldi. Bütün bu olumsuzluklara rağmen, TARİŞ çalışanları işini aksatmamış, elinden gelen tüm fedakarlığı göstermiştir. Gerektiğinde ücretsiz izne çıkmışlardır.
Bunun sebebi iş yerlerine olan saygıları ve bağlılıklarıdır. Buranın ekmek kapısı olduğunu bilirler. Ama TARİŞ çalışanlarının dayanacak gücü kalmadı. Bu nedenle 50 kadar arkadaşımız, sıkıntılarını duyurmak için yasanın verdiği izin doğrultusunda 1 gün süreyle iş görme borcunu yerine getirmeyecektir.''
Açıklamada, Türkiye Tekstil Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası (TEKSİF) Aydın Şube Başkanı Mustafa Öztemel de hazır bulundu.
haklısınız ama
serdar
sonuna kadar haklısınız ama yapmanız gereken bu degil bunu kanuni yollardan da halledilebilir. Sizlere hak vermediğimi sanmayın dediğim gibi emeğe saygım var ama yapılana yok işi bırakmanız paralarınızı geri getirmez bunuda bilin sizlerin emeğine saygım var yetkililer umarım gerekeni yapmalı çünkü değirmen boşa dönmez
29 Nisan 2009 Çarşamba 21:35
işçi yanlısıyım
vatandaş
sayın SERDAR işçi işinin hakkını verdi ama hakkını alamıyor baksana kaç aydır maaş alamamışlar yazarken oku öyle yaz . anlamadıysan eğer sanada ALLAH daha beterini yaşatsın inşallah ozaman anlarsın.....
29 Nisan 2009 Çarşamba 20:24
bittik
tarişçi
sayın başbakanım duy sesimizi.ban tariş çalışanıyım dört aydır evime tek kuruş götüremiyorum perişanım hırsızlıkmı yapayım. bizi yöneten tariş yöneticileri kendi keyfinde altlarında makam araçları harcırahları ona keza zaten onlar birliği bu hale getirdi birisi CHP den ilgenel meclisine birisi belediye başkanlığına aday oldu kendi ahline bıraktılar birliği şimdi gene adaylarmış birlşk yönetimine utanma yok bunlarda . SİZ AYDIN VEKİLLERİ SAHİP ÇIKIN TARİŞE LÜTFEN..
29 Nisan 2009 Çarşamba 20:20
SERDAR RUMUZLUYA
TARİŞ ÇALIŞANI
SERDAR BEY ÇALIŞIPTA 4 AYDIR MAAŞ ALAMAYAN BİZİZ HIRSIZLIKMI YAPALIM ..KİRA KREDİ KARDI ELEKTRİK VESAİRE ÖDEYEMİYORUZ İSTEMEK SUÇMU ALACAĞIMIZI ...
29 Nisan 2009 Çarşamba 20:09
kriz var diye
serdar
insanlar seslerini duyurabilmek için yapmış oldukları işler sonunda işlerine mani olabilir.Kriz var krizden nasıl kurtulabiliriz sorularına işcilerde eklenirse bu kriz nasıl çözülür. sizlere soruyorum.Bu yaptıkları bence krize destek olmaktır. işinin hakkını vermeliler.
29 Nisan 2009 Çarşamba 16:26
DİĞER HABERLER