ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,1272
EURO
7,2105
IMKB
62.336
ALTIN
236,310
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/27 ºC
Ankara8/14 ºC
İstanbul14/18 ºC
İzmir16/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hedef Yerli Turist
29 Nisan 2009 / 13:15
(TÜRSAB) Kuşadası Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Bülent İlbahar, yaptığı açıklamada, iç turizme yönelik büyük indirimler başlattıklarını söyledi.
Küresel kriz nedeniyle yabancı ziyaretçi sayısındaki azalma beklentisi nedeniyle yerli turizme yönelik kampanyaların gündemde olduğu, erken rezervasyon koşuluyla yüzde 40'a varan indirimler uygulanabileceği bildirildi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Kuşadası Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Bülent İlbahar, yaptığı açıklamada, iç turizme yönelik büyük indirimler başlattıklarını, ucuz tatil yapmak isteyen vatandaşların seyahat acenteleriyle görüşerek gerekli işlemleri yaptırabileceğini bildirdi.

2006 yılında kuş gribi sebebiyle Avrupa'dan Türkiye'ye gelen turist sayısının azalmasının ardından turizmcilerin yerli turiste yönelik erken rezervasyon kampanyalarına ağırlık verdiğini ancak kampanyanın beklenen ilgiyi görmediğini bildiren İlbahar, şöyle konuştu:

''Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu yıl daha etkin tanıtım programı düşünüyor. Kampanyanın yeteri kadar bilinmediğinden hareketle bu yıl kampanya dönemi boyunca televizyonlarda spot reklamlar yayınlanacak. Televizyonun yanı sıra reklam panoları ve gazete ilanlarıyla kampanyanın daha geniş çevrelere ulaştırılması sağlanacak. Kuşadası'nda bu yıl turizmde geçen yıla göre yüzde 7 oranında gerileme beklentisi nedeniyle bu boşluğu ve pazarı kaybetmemek adına iç turizme yönelik çok büyük indirimler başlattık.''

Otellerin çoğunun erken rezervasyon ve erken ödeme koşullarında yüzde 40-45 oranında iç turizme yönelik indirim uygulayacağını bildiren İlbahar, haziran ayında başlayacak erken rezervasyon kampanyasının eylül ayına kadar süreceğini söyledi.

İlbahar, ''Yurt dışına yüzde 10 civarında yapılan indirime oranla iç turizme yapılan yüzde 40 oranında indirim fırsat oldu. Şu anda İngilizlerin daha çok tercih ettiği bir ülke olduk. İspanya ve Yunanistan'dan daha ucuz bir ülkeyiz. Nisan, mayıs ve haziran aylarında otellerimiz yüzde 90'ın üzerinde doluluk oranında seyredecek'' dedi.

Ay sonu itibarıyla paskalya nedeniyle Avrupa ülkelerinden talep bulunduğunu bildiren İlbahar, bu talepler ve yerli turizme yönelik kampanyalarla geçen yılla bu yıl arasındaki yüzde 7 oranındaki boşluğu dolduracaklarına inandıklarını kaydetti.

ne değişti
Nail
düne gelesiye türk turisti küstürenler değerini yeni mi? anladı.o günlerden bugünlere ne değiştiki yerli turistin değeri arttı.
29 Nisan 2009 Çarşamba 16:21
DİĞER HABERLER