ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2706
EURO
7,3740
IMKB
62.336
ALTIN
241,643
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın15/34 ºC
Ankara12/29 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir17/32 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Plajlar Halka Açılıyor
01 Mayıs 2009 / 10:32
Kuşadası'nda Plajlar Hakla Açılıyor.
Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün, özellikle belediyeye ait terk alanlarına yapılan işgallere son vererek, plaj alanlarını genişleteceklerini ve halka açacaklarını, sahil bandının gelecek kış baştan sona yenileneceğini bildirdi.
İlçeye bağlı sahil sitelerini gezen Altungün, 6 kilometrelik sahil bandında olumsuzlukları not aldı.
Kuşadası'nın gelecek yazdan itibaren adına yakışan plajlara sahip olacağını ve plajların halka açılacağını bildiren Altungün, şunları kaydetti:
''Özellikle belediyeye ait terk alanlarına yapılan ve yıllardır süren işgallere son vererek, plaj alanlarını genişleteceğiz. Sahil Sitelerinde geniş ve ferah bir plaj bandı olacak. Plajlarımızı dünya standartlarına taşıyarak, halka açacağız. Bu konuda verdiğimiz tüm sözleri tutacağız. Kuşadası merkezinde yapmayı taahhüt ettiğimiz yeni sahil projesine de Kasım ayında başlayarak, önümüzdeki yıl Nisan ayına yetiştireceğiz. Vatandaşlarımız artık ücretsiz olarak plajlara girebilecek. Çünkü Belediye olarak plajları artık biz işleteceğiz.''

İŞ-BUL PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Öte yandan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, seçim öncesi geliştirdiği İş-Bul projesini hayata geçirecek.
Kuşadası'nda yaşanan istihdam sorununa akılcı çözüm bulmak, işsizliği önlemek ve işverenlere uygun nitelikte personel sağlamak amacıyla geliştirilen projenin yürütülebilmesi için belediye bünyesinde 'İş-Bul' birimi, alınan encümen kararıyla kuruldu.

Kuşadası Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Şükran Sarsılmaz'ın yönetiminde kurulan birimde iki personel, halkın iş taleplerini, hazırlanan formlarla almaya başladı. Birime gelen vatandaşlar CV'lerini doldurarak, birime bırakıyor. İş başvurularını toplayan birim, Ticaret Odası, Esnaf Odası, Kuşadası Otelciler Derneği ve TÜRSAB gibi kurumlarla koordinasyon kurarak, işe yerleştirilmeye olanak sağlayacak.
Sistemin tam olarak çalışmaya başlamasıyla Kuşadası'ndaki işsizlik sorununun ciddi boyutta önüne geçileceğini açıklayan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, başta Ticaret Odası olmak üzere çeşitli kurumlarla birlikte işçi ve işverenleri buluşturacaklarını söyledi.
Altungün, ''İş-Bul birimimize yapılan başvurulardan veri tabanı oluşturacağız. İş yerlerimizin ihtiyacı olan personelle ilgili bilgileri de alarak, ayrı bir veri tabanı oluşturacağız. Bu iki veri tabanını eşleştirerek, uygun işe, en uygun personelin yerleştirilmesine aracılık edeceğiz. Bu konuda iş adamlarımızın da üzerlerine düşeni fazlasıyla yapacağına inanıyoruz'' dedi.
DİĞER HABERLER