ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-3/8 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özel Okullar Sıkıntıda
01 Mayıs 2009 / 11:29
Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Başkanı Cem Gülan, Özel Okulların sıkıntısını anlattı.
Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Başkanı Cem Gülan, özel okullardan, ücretlerini artırmamalarını veya enflasyon oranını geçmemelerini istediklerini belirterek, velilere 31 Mayısa kadar kayıtları yenilemeleri önerisinde bulundu.
Gülan, hükümet yetkililerinden eğitim-öğretim ücretlerinden alınan yüzde 8 oranındaki KDV'nin yüzde 1'e çekilmesini talep edeceklerini bildirdi.
Gülan, özel öğretim kurumlarının bir kısmının ücretlerini ilan ettiğini, ücret açıklama süresinin bu ay bitiminde sona ereceğini anımsattı.
''Bu sene ciddi ekonomik bir kriz yaşanıyor'' diyen Gülan, okullara, ''velilerin ekonomik krizden en az zarar görebilecekleri şekilde her türlü tedbiri almalarını önerdiklerini'' ifade etti.
Gülan, ''Özel okullara 'Eğer ekonominiz elveriyorsa gerekirse bir sene boyunca kızılcık şurubu için ücret artışı yapmayın' dedik. 'Para kazanıyorsanız, ki ben 2 bin 635 okul içinde en fazla 50 veya 100 tanesinin para kazandığını biliyorum, indirim yapın; eğer elektrik, yakıt fiyatları arttı, öğretmenlere zam yapmadan olmaz diyorsanız enflasyonu geçmeyin' dedik. Ama bunun da ötesinde bir durum varsa da yapılan ücret artışının velilere açıklanabilmesi gerekiyor. Veli ikna oluyorsa okulunda kalır, olmuyorsa ayrılır'' dedi.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ