ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
3,8910
EURO
4,5831
IMKB
62.336
ALTIN
156,686
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın7/16 ºC
Ankara0/10 ºC
İstanbul12/16 ºC
İzmir9/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kardeşlik Ve Dayanışma
01 Mayıs 2009 / 12:03
Saadet Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığından 1 Mayısn Basın Açıklaması.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Saadet partisi Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Aydın İl Başkanı Barış Soyucak tüm emekçilerin bayramını kutladı.

İşte Basın Açıklamasının tümü:

SAADET PARTİSİ AYDIN İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI

TÜM İŞÇİLERİMİZİN 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUNBASIN AÇIKLAMASI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınlayan Saadet Partisi Gençlik Kolları Aydın İl Başkanı Barış SOYUÇOK, tüm emekçilerin bayramını kutladı. “Bayramlar inatlaşmanın ve kutuplaşmanın değil, kardeşlik ve dayanışmanın vesilesidir.

Ülkemiz bir yandan dış politika da ciddi bir kuşatma altına alınmakta, öbür yandan uluslararası bir takım karanlık güçler barış ve kardeşlik ortamını bozmak için terörü yeniden hortlatmaya çalışmaktadır. Daha dün verdiğimiz 10 şehit bunun en acı örneğidir. Böyle bir ortamda enerjimizi, Taksim tartışmaları gibi kısır çekişmelere harcamak tarihi bir hatadır. Türkiye'nin ne misyonuna ne de vizyonuna yakışmamaktadır. Türkiye bu tartışmayı artık aşmalıdır.

Saadet Partisi olarak İsterdik ki; 1 Mayıs'ta Emekçilerin sorunları tartışılsın. Sosyal Güvenlik Sistemindeki aksaklıklar gündeme getirilip, çözüm yolları aransın. Sendikal hakları geliştirecek yasal düzenlemeler ele alınsın.

El birliği ile emekçilerimizin alın terinin karşılığı olan bir ücreti almasını sağlayacak imkânlar oluşturulsun Ancak daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da emekçilerin gerçek gündeminin Taksim inatlaşmasının gölgesinde kaldı. Siyasi mülahazalar, ideolojik yaklaşımlarla çalışanların gerçek gündeminden uzak tutuldu. 'Taksim'e gireriz' 'giremezsiniz' tartışmalarıyla kutuplaşma ve gerginlik nedeni haline getirildi.

Türkiye her yıl tekrar eden bu gereksiz tartışmayı artık aşmalıdır. 1 Mayıs bir an evvel kavga ve gerilim unsuru olmaktan çıkarılıp, gerçek anlamda bayram hüviyetine kavuşturulmalıdır. Yıllar önce derin bir çetenin yaptığı karanlık bir eylem yüzünden Taksim emekçilere kapatılmıştır. Oysa yönetimlerin görevi meydanları millete yasaklamak değil, o provokasyonları yapan derin çeteleri ortaya çıkarıp, cezalandırmaktır.

Türkiye tarihi bir süreçten geçmektedir. Ülkemiz bir yandan dış politika da ciddi bir kuşatma altına alınmakta, öbür yandan uluslararası bir takım karanlık güçler barış ve kardeşlik ortamını bozmak için terörü yeniden hortlatmaya çalışmaktadır. Bu yılki tartışmalarda emekçilerimiz adına tek kazanım 1 Mayıs'ın resmi tatil ilan edilmesi olmuştur.

Küçük de olsa atılan bu adımı kutluyor, tasarının yasalaşmasında emeği geçenleri tebrik ediyoruz. Taksim tartışmalarının değil, işçi haklarının damga vurduğu, çalışanların alın terinin karşılığını aldığı, müreffeh bir Türkiye dileğiyle tüm işçilerimizin 1 Mayıs Bayramı'nı kutluyorum.


SAADET PARTİSİ GENÇLİK KOLLARI

AYDIN İL BAŞKANI

BARIŞ SOYUÇOK

tebrik
ismail yılmaz
saadet partisini teşekkür ediyorum ben bir işciyim saygılar sunuyorum.sağolunuz
01 Mayıs 2009 Cuma 19:24
bayram
bayram
bayram da kimin bayramı malesef bunu da bir takım insanlar kendilerine mal ettiler...keşke bu dilekleriniz herkes tarafından bu şekilde algılansa
01 Mayıs 2009 Cuma 13:05
tebrik
hasan ünal
tüm işçilerimizin bayramı kutlu olsun.ıstanbulda gösteriler iyi olmadı ama taksim meydanı acılmış işçilere hayırlı olsun.
01 Mayıs 2009 Cuma 12:21
DİĞER HABERLER