ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/8 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dostluk ve Kardeşlik
01 Mayıs 2009 / 17:09
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kardeşlik ve Dostluk Çerçevesinde kutlandı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Aydın'da bulunan başta Disk, Kesk, Belediye İş Sendikası, Emekli-Sen, Özdürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Emek Partisi ( EMEP) , Alevi Derneklerinin, CHP Aydın Milletvekili Fati Atay ve Aydın Atatürkçü Düşünce Derneği Zafer Meydanında buluştu.
Meydana gelen kalabalık gruba güvenlik güçleri göz açtırmadı. Bazı partilere ait dergilerin ve pankarların ise meydan alanına alınmadığı görüldü.

Sloganla eşliğinde yürüyerek Ataürk Meydanında kendilerine ayrılan meydanda toplanarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili açıklama yapıldı.

Orhan Aygün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlayarak,hükümeti eleştirdi.Konuşmasına ekonomik rizden bahseden Aygün emeklerini kaybedenlerin mağdurluklarnı söyleyerek hükümete çattı.İşçi hakları ile ilgili çeşitli sloganlar atılarak açıklamalar devam etti.

Eğitim- Sen'den Uğur Önal konuşmalarına başladı. Konuşmasında günümüzünde sorunu olan işsizliği ve anayasa değişikliğini eleştirdi.

Açıklamasının ardından Aydın' da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü tatsız bir olay yaşanmadan sona ermiş oldu.

Fotoğraflar:

 

çocuklar akıllıymış
suat
demek basit bir şwyi anlayacak kadar boş değil aşağıda öyle yazmışsın sizler böyle babasınız diyeyim çünkü çocuğunuzu böyle boş bir şeylere karıştıryorsanız o çocuktan ne beklersin parka veya ona eğitici şeyler anlatmak varken onları kalkan olarak kullanmak diye düşünüyorum ne bilir 1 mayısı o nekadar bence siz buna cevap verin
02 Mayıs 2009 Cumartesi 19:26
Çocuklar ne arıyor oku serdar bey!
Şemsi Paşa
Ailesinle BAYRAM kutlamak için Serdar bey, onlar bizim yarınlarımız, onlar Türkiyenin geleceği. Beyinleri sizler gibi bu kadar basit bir şeyi anlamak için fazlasıyla BOŞ olmadığı için anlamamanızı normal karşılıyoruz. Siz isterseniz Yemekteyiz, Seda Sayan gibi şeylerle beyninize ayrılan yeri doldurmaya devam edin biz onlara güveniyoruz.
02 Mayıs 2009 Cumartesi 19:09
çocuklar ne arıyor
serdar
küçücük çocuklar ne arıyor o alanda anlamadım.onlar ne anlar şimdiden beyinlerini neden böyle doldurursunuz!
01 Mayıs 2009 Cuma 22:55
Bayramı çarpıtmayın
Şemsi Paşa
Haber içinde gayet güzel "dostluk çerçevesinde kutlandı" diye sorumlu bir haberci diliyle anlatılmış burada Mehmet ve Ali sarı takma isimli kişiler ne diye provakasyon yaratıyor anlaması güç unutmayın ki oradaki işçiler memurlar da yarın öbürgün merhaba diyeceğiniz kendi insanlarımız komşularımız Aydın küçük yer herkes birbirini tanır lütfen emekçilere çamur atmayın.
01 Mayıs 2009 Cuma 20:27
haklısın
mehmet
türk bayrağı yok ama bu tarz türk bayrağı kullanılmaması taraftarıyım çünkü bayrağımızın bir asaleti var bu insan ne amaçlıyor bunu çözmüş değilim
01 Mayıs 2009 Cuma 20:22
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ