ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2605
EURO
7,3554
IMKB
62.336
ALTIN
242,464
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın15/35 ºC
Ankara12/32 ºC
İstanbul17/27 ºC
İzmir17/34 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakanlar Kurulu Açıklandı
01 Mayıs 2009 / 20:24
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, biri TBMM dışından olmak üzere toplam 9 yeni bakanın Bakanlar Kurulu'nda görev alacağını bildirdi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunduğu yeni Bakanlar Kurulu listesini açıkladı. Bu kapsamda bazı bakanların görev yerleri değiştirilirken, Bakanlar Kurulu'nda biri TBMM dışından olmak üzere toplam 9 yeni bakan görev alacak.
Bakanlar Kurulu'nda yeni görev alan bakanlar ve görevleri şöyle:
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Devlet Bakanı, Selma Aliye Kavaf, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız.
Hükümet'te yapılan değişiklik kapsamında, 8 bakan kabine dışında kaldı. Kabine dışı kalan Bakanlar ise şöyle:
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Devlet Bakanları Murat Başesgioğlu, Kürşad Tüzmen ve Said Yazıcıoğlu, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler.

BAKANLAR KURULU'NUN YENİ LİSTESİ

Yapılan yeni değişiklikle Bakanlar Kurulu'nun yeni listesi ise şu isimlerden oluşuyor:
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Ali Babacan, Devlet Bakanı Egemen Bağış, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Devlet Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan, Devlet Bakanı Faruk Çelik, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu.

DİĞER HABERLER