ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2605
EURO
7,3554
IMKB
62.336
ALTIN
242,458
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın19/36 ºC
Ankara11/29 ºC
İstanbul20/28 ºC
İzmir19/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çılgın İngiliz Aydın'da
02 Mayıs 2009 / 14:45
Jeremy SEAL tatilini geçirmek üzere bu yılda tekrar Türkiyeye ve İlimiz Aydına geldi.

'İngilterede Londranın batısında tarihi Bath şehrinde yaşayan 48 yaşındaki İngiliz gazeteci ve yazar Jeremy SEAL tatilini geçirmek üzere bu yılda tekrar Türkiyeye ve İlimiz Aydına geldi.

JEREMY SEAL KİMDİR ?

Uzun yıllar Ankarada öğretmenlik yapan ve İngilterede başta Sunday Times olmak üzere , büyük gazetelere Turizm ve gezi anıları yazan kültür ve tarih araştırmacısı SEAL, geçtiğimiz yıl Büyük Menderes nehrini bir kanoyla tek başına geçmişti.Dinar suçıkandan itibaren tüm menderes havzasını kanosuyla kürek çekerek ve günde ortalama 30 kilometre yol alarak bir ay içinde Didim Akköyden Ege denizine ulaşan Jeremy SEAL bu çetin yolculuğunuda kitap haline getirdi.Bu çılgın yolculuğun ilk kez kendisi tarafından yerine getirilmesi ise İngiltrede büyük yankı getirmişti.

Kendisinin ziyaret ettiği Aydın eski Eserleri Sevenler Derneğinde araştırmalarına ilişkin bilgi alışverişinde bulunan SEAL'i Dernek 2. Başkanı İnşaat Mühendisi Mehmet ÖZÇAKIR eşlik etti.

Gezisine ilişkin anılarını anlatan ve iyi Türkçe konuşan SEAL , "Herkes nehirde ne yaptığımı sordu.Ben denize gitmek istediğimi söyleyince ,neden karadan araçla gitmediğimi sordu.Birde benim balık avladığımı sananlar oldu ve devamlı balık varmı diye sordular.Ege ve menderes havzası gerçekten tarih ve kültür çeşitliliği yönünden büyük bir zenginlik" dedi.

HABER VE FOTOĞRAF : MEHMET  ÖZÇAKIR
 
mehmetozcakir@hotmail.com

ÇILGIN TÜRKLER GİBİ İNGİLİZİDE VARMIŞ DMEKKİ
HABERE TEŞEKKÜRLER.
kimin aklına gelirdi menderes nehrini kanoyla geçmek...... Çok ilginç gerçekten..Çılgın ama keyifli.
04 Mayıs 2009 Pazartesi 09:55
biz farkedemiyoz
yaşar tosya
adam kaç km uzaktan geliyor tarihimizi araştırmaya biz dibinde iken sadece çeşme ve diğer normal bir yer gibi görüyoruz. Batı medeniyeti ile Türk medeniyeti farkı bu
02 Mayıs 2009 Cumartesi 15:54
DİĞER HABERLER