ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/13 ºC
Ankara2/7 ºC
İstanbul0/4 ºC
İzmir4/11 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKSU'DAN MESAJ
07 Mart 2009 / 16:52
MHP Aydın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aksu Dünya Kadınlar Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

MHP Aydın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aksu,Dünya Kadınlar Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.
Aksu mesajında, "Her yıl 8 Mart günü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlar günü olarak kutlanmaktadır. Türk kadınının, eğitimde, bilimde, sanatta, ekonomide, kısacası hayatın her alanında yaptığı çalışma ile elde ettiği başarı her geçen gün artmaktadır,bu vesile başta Aydın kadınları olmak üzere bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum'' dedi.
Öte yandan Aksu yayınladığı Seçim Beyannamesin'de de kadın hakları konsunda ne kadar duyarlı olduğunu ve Aydında yaşayan kadınların daha iyi koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için seçim sonrası yapacaklarını Aydınlı kadınlarla paylaşmıştı.

İşte Aksu'nun seçim beyannamesinde yer alan Kadın Haklarına yönelik yapacağı çalışmalar :


KADIN HAKLARI
1-KADIN HAKLARI MASASI: Belediye bünyesinde bir meclis üyesinin sorumluluğu altında Kadın Hakları masası kurulacaktır. Kadınlara ilişkin tüm sorunlar ve Kadın Derneklerinin tüm istekleri bu birimde değerlendirilerek sonuçlandırılacaktır.
2-AYDIN KADIN PLATFORMU: 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren “Aydın KADIN Platformu”, Bağımsız hizmet gönüllüleri vasıtası ile bir sosyal Yardım mağazasını yürütmekte ve halkımızın giysi, gıda, yakacak, kitap vb. İhtiyaçlarını karşılamaktadır. Sosyal Yardım Merkezi uygulaması genişletilerek devam ettirilecektir. Aydın Kadın Platformu, Kadın Derneklerinin katılımı ile güçlenecek ve Aydın da kadının sesini her ortamda duyuracaktır.
3-KADIN SIĞINMA EVİ: Hüseyin AKSU tarafından 1996 yılında açılan 2002 yılına kadar altı yıl mükemmel hizmet vermiş olan Kadın Sığınma Evi tekrar açılacaktır. Yaşlılar bakımevi bünyesinde açılmış olan Kadın Sığınma Evinin en uygun ortamda açıldığı ve yıllarca hiç sorun yaşanmadan hizmet verdiği hatırlanmaktadır. Ancak, İlhami ORTEKİN tarafından, Belediyece büyük masraflar yapılıp kapısına kilit vurulan sığınma evinin işletme anlayışının iflas ettiği görülmüş, göstermelik yapılan işlerle; bilgi ve deneyime dayalı yapılan uygulamalar arasındaki fark ortaya çıkmıştır.
4-ALTIN GÜNLERİ LOKALI: Kadınlarımızın vazgeçilmezi olan ALTIN GÜNLERİ'nin yapılması için Fatih Mahallesinde mükemmel bir lokal ortamı sağlanacak. Bu lokal, ayni zamanda kadınlar kıraathanesi gibi de kullanılacaktır. Çay ocağı ve yemek-pasta pişirme olanakları ile donatılacak olan bu lokal kadınlarımız için çok mükemmel bir sosyal ortam yaratacaktır.
5-ANA-ÇOCUK SAĞLIĞI PROJESİ: İhtiyaç sahibi olan ve çocuklarının bakımı konusunda destek ve yardıma gereksinimi olan tüm kadın ve çocuklarımızı izleyen bir tarama sistemi içinde;Kentin 6 ayrı yerinde kurulacak Merkezlerde ANA ve ÇOCUK Sağlığı hizmetleri verilecek ve Annelere çocuklarının sağlığını gözetme ve tedavi konusunda seminer ve uygulamalı eğitimler verilecektir
6-ANNELERE ÇOCUK YETİŞTİRME EĞTİĞİMİ VE DESTEĞİ PROJESİ: Ayni merkezlerde, kentin 6 ayrı noktasında, her Anne'nin ulaşabileceği şekilde; ANNELERE çocuk yetiştirme eğitimi ve çocukların gereksinimi olan her türlü gıda, giysi vb. Yardımların sağlanacaktır.
7-ÇOCUK YUVALARI: Altı Merkezde, çocuk yuvaları açılacak ve 0 - 3 yaş gurubu çocukların bakım ve beslenme hizmetleri verilecektir.
8-KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ: Altı Merkezde, Kreş ve Gündüz Bakım evleri açılacaktır. Okul öncesi eğitim veren bu kurumlarda, çocuklarla birlikte annelerinde eğitimi sağlanacaktır. Çocuklara verilecek eğitimin dini temellere dayalı olarak dayanakları araştırılarak, aşağıdaki konularda temel eğitimin ve bilincin verilmesi sağlanacaktır. Bu müfredat, bu beyannamenin satırları arasına sıkışmış olmakla birlikte; çok kapsamlı bir çalışmanın ürünüdür ve Ülkemiz, miletimiz adına çok önemlidir;
Çocuklar Anneleri ile birlikte aşağıdakilere sahip olduğunda, biliniz ki ATATÜRK'ün emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti çağdaşlığın ötesine tırmanacaktır:
-YAŞAMA SEVİNCİNE SAHİP OLMAYI

-KENDİNE GÜVEN DUYGUSUNU

-YARATICI DÜŞÜNMEYİ

-PAYLAŞMAYI

-SEVMEYİ

-SAYGILI OLMAYI

-YARDIMLAŞMA DUYGUSUNU

-ARKADAŞLIĞI

-KAYNAŞMA VE DİYALOG KURMAYI

-SAĞLIKLI OLMA VE DENGELİ BESLENME BİLİNCİNİ

-SORUMLULUK DUYGUSUNU

-HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA TEPKİ VERMEYİ VE SAVUNMAYI

-MÜCADELECİ VE KARARLI OLMAYI

-ÇEVRE BİLİNCİNİ

-TRAFİK BİLİNCİNİ

-KORUMA BİLİNCİNİ

-ULUSAL TARİHİ VE TARİH BİLİNCİNİ

-TÜKETİCİ BİLİNCİNE SAHİP OLMAYI

-KALİTE VE ESTETİK DUYGULARINA SAHİP OLMAYI

-HADDİNİ VE KENDİNİ BİLMEYİ

-KATILIMCI OLMAYI

-İYİ KONUŞMAYI

-DİNLEMEYİ BİLMEYİ

-KENDİNİ İFADE ETMEYİ

-MÜZAKERE ETMEYİ

-HER KONUDA DÜRÜSTLÜĞÜ

-KÖTÜ ALIŞKANLIKLARI TANIMAYI VE UZAK DURMAYI

-OBJEKTİF BAKIŞI

-KENDİNİ KARŞISINDAKİNİN YERİNE KOYABİLMEYİ

-ELEŞTRİYE AÇIK OLMAYI

-DOĞRU ELEŞTİRİ YAPMAYI

-GÖRGÜ KURALLARINI

-KIYAFET KONUSUNDA ÖZENLİ OLMAYI

-BİR YABANCI DİLİ KONUŞABİLMEYİ

-SPORU YAŞAM İLE BÜTÜNLEŞTİRMEYİ

-SANATIN BİR DALI İLE MUTLAKA İLGİLENMEYİ

-BİLGİ ÇAĞININ TEKNOLOJİK KAVRAMLARINI

-BİLGİYE ULAŞMAYI

-EDİNİLEN BİLGİLERİ ANALİZ EDEBİLMEYİ

-ANALİZ EDİLEN BİLGİLERDEN SENTEZE ULAŞMAYI

-ATATÜRK İLKE VE İNKİLAPLARINI

-DİNİN TEMEL ESASLARINI VE VECİBELERİNİ

9-KADIN DERNEKLERİNE PROJE VE MALİ DESTEKLER: Kadınlarımızın kurdukları derneklerin faaliyetlerine sahip çıkılacak; ücretsiz salon ve cihaz-techizat temin edilecek. Derneklerimize hizmet mekanları tahsis edilecektir.


MHP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aksu'nun Seçim Beyannamesi'nin tümünü görmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

http://www.asyav.com/?go=content&ID=50

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ