ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-3/8 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakanlıklarda Devir Teslim
02 Mayıs 2009 / 19:35
Kabinede dün yapılan değişikliğin ardından bazı bakanlıklarda devir teslim törenleri düzenlendi.
Nazım Ekren, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevini Ali Babacan'a, Kemal Unakıtan Maliye Bakanlığı görevini, Mehmet Şimşek'e, Zafer Çağlayan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı görevini Nihat Ergün'e, Hilmi Güler Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini Taner Yıldız'a, Devlet Bakanlığına atanan Faruk Nafiz Özak, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevini, Mustafa Demir'e devretti.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığına atanan Ali Babacan ise Dışişleri Bakanlığı görevini, Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'na devretti.
Babacan, "büyük bir iç huzur ve görül rahatlığıyla" görevini Davutoğlu'na devrettiğini ifade etti. Davutoğlu da bu yeni görevinin kendisi için hem büyük bir onur ve şeref olduğunu, hem de Türkiye'ye bir borç edası için yeni bir imkan sunduğunu söyledi.
Türkiye'nin dünyada her alanda görüşüne başvurulan bir ülke haline gelmesi gerektiğini ifade eden Davutoğlu, Türkiye'nin bölgesinde izlediği düzen kurucu etkin politikayı sürdüreceklerini belirtti.

MALİYE'DE BAYRAK ŞİMŞEK'TE
Kemal Unakıtan da devir teslimin ardından yaptığı konuşmada, Mehmet Şimşek'in Maliye bürokrasisini, dünya uygulamalarını iyi bildiğini, başarılı olacağına inandığını söyledi. Unakıtan, ''Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrağı daha yukarılara taşıyacağına inanıyorum.'' dedi.
Mehmet Şimşek de görevi, büyük bir onur ve sorumluluk duygusuyla devraldığını söyledi. Konuşmasında küresel krizin etkilerine de değinen Şimşek, bir yandan krizin Türkiye ekonomisine etkilerini en aza indirecek önlemleri almak, diğer yandan kazanımları ve orta vadeli sürdürülebilirliği korumak gibi zorlu bir görevle karşı karşıya olduklarını söyledi.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ