ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/7 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın'da Trafik Haftası
04 Mayıs 2009 / 13:28
Aydın'da Trafik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Etkinlikler kapsamında Aydın Trafik Komisyonu üyeleri Vali Vekili Celal Ulusoy'u ziyaret etti.
Aydın Valiliği Encümen Salonu'nda gerçekleşen ziyarete İl Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Elvan Celep, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Osman Adana, Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Tuncal ve Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ile öğretmenleri katıldı.
Ziyarette konuşan, Vali Vekili Ulusoy, trafik sorununun ülkenin önemli sorunları arasında yer aldığını belirtti.
Ulusoy, trafik sorunlarının ancak insanlar arasındaki ilişkilerin düzenlenmesiyle çözülebileceği ifade ederek, şunları söyledi:
''Trafik sorunları aynı zamanda demokratik yaşamın bir parçasıdır. Sorunlara kalıcı bir çözüm bulabilmek için demokrasiyi iyi algılayabilmeliyiz. Kanunlar karşısında herkes eşittir. Kanun yapıcıların da bazen kanunlara uymadıklarını görüyoruz. Mesele sadece trafik cezası kesilmesi değildir. Burada sadece kişilerin çıkarları ve menfaatleri değil, kamunun faydası olmalıdır. Önemli olan herkesin imkanlardan hak ettiği şekilde yararlanabilmesidir. Bu sorunları hiçbir zaman sıfıra indirmemiz mümkün değil. Trafik çok boyutlu bir olgudur. Vatandaşlarımız ve şoförlerimiz trafik kurallarına çok büyük hassasiyet göstermeli.''
İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Osman Adana da hafta boyunca trafik kazalarını önleme konusunda İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve Aydın Belediyesi işbirliğiyle eğitimler düzenleneceğini ve trafik kazalarında yaralananların ziyaret edileceğini belirtti.
Konuşmaların ardından hafta dolayısıyla Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü'nün lise ve ilköğretim öğrencileri arasında düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Ziyarette Aydın Trafik Komisyonu tarafından ''yılın şoförü'' seçilen ve bugüne kadar hiç kaza yapmayan 40 yıllık ticari araç sürücüsü Ferhat Saka'ya da Vali Vekili Ulusoy tarafından plaket ve ödül verildi.
trafik haftasında şok
hasan kemal
trafik haftasında bisiklet yollarının sökülmesi bir ironiden başka birşey değildir belediye halkla dalga geçiyor
26 Mayıs 2009 Salı 12:06
sürücülere
kaan doruk
yapılan bu etkinlikte umarım sürücü arkadaşlarımıza bişeyler anlatmıştır. genelde bu yapılanlar hiç kimseyi rtkilemiyor herşey aynı devam ediyor. trafik canavarı can almaya devam ediyor. Trafik sabır, saygıdır saygılarımla
04 Mayıs 2009 Pazartesi 14:08
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ