ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2605
EURO
7,3554
IMKB
62.336
ALTIN
242,791
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın17/36 ºC
Ankara12/30 ºC
İstanbul18/27 ºC
İzmir17/34 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belediye Meclis toplantısı
04 Mayıs 2009 / 22:01
Aydın Belediye Meclis toplantısında, belediyenin üye olduğu çeşitli birliklere üye seçimi yapıldı.

Aydın Belediyesi Meclis Salonunda yapılan toplantıda, ilk olarak Çiftçi Malları Meclisine ve Murakabe Heyetine 5'er asil ve 5'er yedek üyenin seçimi konusundaki gündem maddesi görüşüldü.
Bu gündem maddesinin ertelenmesi konusunda CHP ve MHP'li üyelerin ortaklaşa verdikleri yazılı önerge doğrultusunda yapılan oylama sonucunda, oy çokluğu ile gündem maddesi ertelendi.
Erteleme kararının çıkması üzerine, toplantıyı izlemeye gelen ve Çiftçi Malları Koruma Meclisi başkan adayı Tahir Sarıçiçek tepki gösterdi.
Alınan kararın siyasi bir karar olduğunu öne süren Sarıçiçek, Aydın Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı, Çiftçi Mallarını Koruma Derneği üyeleri ve çiftçiler ile birlikte toplantıyı terk etti.
Daha sonra başkan yardımcılarının maaşlarının aylık brüt 4 bin 102 TL olması oy birliği ile kabul edildi.
Toplantıda, Aydın Belediyesinin üye olduğu çeşitli birliklerde görev yapmak üzere, belediye meclisi içerisinden üye seçimleri yapıldı.
Yapılan açık oylamalar sonucunda Kent Konseyine Altan Güney, Semih Özmeriç, Saadet Kavasgil, Ahmet Gümüş, Güngör Türk, Fevzi Köse, Mehmet Tuğcu, Nebil Alparslan ve Şehnaz Bağcı seçildi.
Aydın İli Afet Acil Yardım ve Kurtarma Birliği üyeliğine Derya Karaçolak, Büyük Menderes Havzası Çevre Koruma Birliği üyeliğine Ahmet Öztürk, Aydın İli Çevre Hizmetleri Birliği üyeliğine Cavit Tığ, Altan Güney, Kamil Bircan, Tarihi Kentler Birliğine Kamil Kaya, Sağlıklı Kentler Birliği üyeliğine Ahmet Ertürk ve Alt Yapı Birliği üyeliğine Murat Saltuk seçildi.

Fotograflar:


DİĞER HABERLER