ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,1272
EURO
7,2105
IMKB
62.336
ALTIN
236,310
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/27 ºC
Ankara8/14 ºC
İstanbul14/18 ºC
İzmir16/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lüksümüz Yoktur
06 Mayıs 2009 / 11:52
''Bizim görüşmelerden çekilme lüksümüz yoktur''

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Kıbrıs sorununun çözümünde en fazla kazancı elde edecek taraf olduklarını ifade ederek, ''Bu nedenle bizim görüşmelerden çekilme lüksümüz yoktur'' dedi. Talat, Bayrak Televizyonu'nda (BRT) canlı yayımlanan Akis programında, Avrupa Toplulukları Adalet Divanı'nın (ATAD) Orams davasıyla ilgili aldığı kararı ve karar sonrası gelişmeleri değerlendirdi.

ATAD'ın Orams kararından sonra, ''müzakerelerden çekilmek gerektiği'' yönünde eleştiriler aldığını, bu konuyu uzunca süre ''beyninde tarttığını'' ve arkadaşları ile konuyu değerlendirdiğini anlatan Talat, ''Ve nihayet şuna karar verdim; Biz, görüşmelerden çekilemeyiz. Öyle bir lüksümüz yoktur. Bu çok ciddi bir risk almak demektir.

Çünkü biz 'çekildik' dediğimiz andan itibaren Rum tarafının masaya gelme yükümlülüğü veya motivasyonu olmayabilir''dedi. Rumlar görüşme masasından uzaklaşınca, yıllardır masayı yeniden kurmak için çaba harcamak zorunda kalabileceklerini ifade eden Talat, ''Niye, çünkü biz çözümden en fazla kazancı elde edecek tarafız. Bu nedenle bizim görüşmelerden çekilme lüksümüz yoktur'' dedi.

DİĞER HABERLER