ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
3,8910
EURO
4,5831
IMKB
62.336
ALTIN
156,686
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın7/16 ºC
Ankara0/10 ºC
İstanbul12/16 ºC
İzmir9/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hırsızlar Yine İş Başında
07 Mayıs 2009 / 10:13
Gözü Dönmüş Hayvan Hırsızları Yine İş Başında
Aydın'ın Söke ilçesine bağlı Karacahayıt köyü ile Yeşilköy'ün sınırında bulunan bir meraya gelen hayvan hırsızları burada 7 büyük baş hayvanı kesmişlerdi. Kestikleri hayvanların iç organları ve kellesini bırakıp tüm etlerini araca koyarak kaybolan hayvan hırsızları, bölge hayvancısının adeta kabusu olmuştu.

Jandarma güçleri köy köy, belde belde dolaşarak hayvan hırsızlıkları konusunda vatandaşları uyarmasına rağmen, maalesef gözü dönmüş hayvan harsızları bir kez daha ortaya çıktılar. Söke'ye bağlı Bağarası beldesi,Göl mevkiinde dağdan indirdikleri bir düve ve bir danayı kesen kişi ya da kişiler, hayvanların iç organları ve başlarını orada bırakarak sırra kadem başmışlar.

Yeniköy muhtarı Casim Karayiğit bölge halkının hayvanlarını eskiden beri dağlara saldıklarını söylerken, köylerinde daha öncede böyle vakaların yaşandığını hatırlattı.

Kesilen hayvanların Ümit Savran ve Hüseyin Karayiğit isimli vatandaşlara ait olduğu öğrenilirken, kesim bölgesinde elde edilen tekerlek izlerine göre bu işe girişen kişilerin otomobil, ya da dublo pikapla geldikleri zannediliyor. Muhtar Karayiğit Jandarmanın denetimleri arttırması halinde hayvan hırsızlıklarının önüne geçilebileceğini söyledi.
DİĞER HABERLER