ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
3,8910
EURO
4,5831
IMKB
62.336
ALTIN
156,686
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın7/16 ºC
Ankara0/10 ºC
İstanbul12/16 ºC
İzmir9/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tariş Pamuk Birliği İsyanda
07 Mayıs 2009 / 10:23
"Tariş tarihinin en kötü dönemini yaşıyor."
Bu sözler Tariş Pamuk Birliği'nin Koçarlı delegesi Ahmet Şimşek'e ait. Tariş Pamuk Birliğinin eski yönetim kurulu başkanlarından Erdoğan Şimşek'in oğlu olan Tariş delegesi Ahmet Şimşek, pamuk üreticisinin tarlaya inme zamanının gelmesine rağmen Birlikten ne ayni, nede nakdi kredi alamadıklarına dikkat çekerek,Tariş'in tarihinde böyle bir çıkmaz içerisine girmediğine dikkat çekti.

Şimşek,"Üreticimiz yer yer tarlalarını hazırlamaya başladı, fakat cebinde gübre, tohum ve mazot alacak tek kuruşu yok. Bizler Tariş'ten yeni sezon için destek görmediğimiz gibi, geçen yılın pamuk paralarını dahi alamadık. Tariş tarihinde ki en zor günlerini yaşıyor. İplik ve yağ kombinaları kapatılmış durumda.

Tüm bunlara rağmen Tariş Birlik yönetimi olağan üstü kongreye gideceklerini açıklıyorlar. Fakat görüyoruz ki,geçen genel kurulda kürsüde bir birlerine bağıran kişiler bugün birlikte hareket etme ve birlik yönetimine seçtirmek istemektedirler. 3-4 Ay sonra yapılacak olan kooperatif seçimlerinin hazırlıklarını yapıyorlar.

Yani koyun can derdindeyken, kasap et derdinde misali üreticileri unutup kendi dertlerine düşmüşlerdir. Buda üreticilerimizi ve Tariş'imizi zora sokmaktadır. Biz Tariş pamuk Birliğinin bir an önce gübre desteğinde bulunmaları ve üretici ortaklarının geciken paralarını ödemelerini istiyoruz" dedi.

ERTÜRK,"PAMUK PRİMLERİ EN GEÇ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SONUNA KADAR ÖDENECEK" DEDİ.

Bozdoğan'da yapılan Aydın ziraat odaları il koordinasyon kurulu toplantısına katılan AKP Aydın milletvekili Ahmet Ertürk pamuk prim dosyalarının Mayıs ayı başında Ankara'ya gönderilmesi halinde 15 Mayıs tarihine kadar primlerin ödenebileceğini söylemişti.

Dün bu konuda telefonla kendisine ulaştığımız Ertürk, prosüdürün hızlanması için bakanlıklar arasında adeta mekik dokuduğunu ifade ederken, primlerin daha önce söylediği tarihte dağıtılması için büyük bir çaba içerisinde olduğunu ifade etti.

Bir yandan Tariş, bir yandan da devletten prim desteklemelerine gözünü çeviren üretici,"cebimizde çay içecek paramız dahi yok, bir an önce ödemelerin yapılmasını istiyoruz" diyerek adeta isyan ediyorlar.
PARALARIMIZI ALAMADIK
TARİŞ ÇALIŞANI
5 AYDIR PARALARIMIZI ALAMADIK MAAŞLARIMIZI VERMİYORLAR .UTANMADAN CAVİT ANCIN ADAYMI GENE..
08 Mayıs 2009 Cuma 15:19
DİĞER HABERLER