ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2647
EURO
7,3604
IMKB
62.336
ALTIN
241,782
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın15/33 ºC
Ankara12/28 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir17/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gül, Bahçeli'yi Kabul Etti
07 Mayıs 2009 / 10:50
"Özgürlükçü Anayasaya İhtiyaç Var"
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yerel seçim sonrasında TBMM'de grubu bulunan siyasi parti liderleriyle gerçekleştirdiği istişareler çerçevesinde dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü.
Alınan bilgiye göre, 1 saat 10 dakika süren görüşmede Gül, günlük gelişmelere ilişkin görüşlerini hükümetler üstü bakışla dile getirdi.
Görüşmede, Anayasa değişikliği, terörle mücadele, Türkiye'nin AB üyelik süreci ve Azerbaycan-Ermenistan ilişkileri ve Türkiye'nin Kafkasya politikası üzerinde duruldu.
Cumhurbaşkanı Gül, Anayasa değişikliği konusunda, Türkiye'nin herkesin katılımıyla yapılacak özgürlükçü ve sorunların çözümünü kolaylaştıran nitelikli bir Anayasaya sahip olması gerektiğini söyledi.
Gül, Türkiye'nin AB üyelik sürecinin canlandırılmasının önemini de dile getirerek, reformların hız kazanması gerektiğini kaydetti.
Türkiye'nin Kafkasya politikası hakkında da Bahçeli ile görüş alışverişinde bulunan Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki ilişkilerin seyrine ilişkin değerlendirmelerini paylaştı.
Cumhurbaşkanı Gül, siyasi parti liderleriyle yürüttüğü görüşmeler çerçevesinde bugün DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ü kabul edecek.
DİĞER HABERLER