ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,1287
EURO
7,2053
IMKB
62.336
ALTIN
236,446
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/27 ºC
Ankara8/14 ºC
İstanbul14/18 ºC
İzmir16/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tanıtım Hamlesi
07 Mayıs 2009 / 11:33
Çerçioğlu, Tralleis Antik Kenti için de tanıtım hamlesi başlatacaklarını ifade etti
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kent merkezinde turizmin canlandırılması için çalışma yaptıklarını, Tralleis Antik Kenti için de tanıtım hamlesi başlatacaklarını bildirdi.
Çerçioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önceki yıllarda İzmir, Kuşadası ve Didim'den Afrodisias ve Pamukkale yönüne giden turist otobüslerinin Aydın merkezden transit geçmesinden şikayetçi Aydın esnafının yüzünü güldürmek, kente ekonomik canlılık getirmek için büyük çaba gösterdiklerini söyledi.
Seçim çalışmalarında 2 otobüs dolusu 84 Alman turistin Aydın merkeze girmelerini sağladıklarını, bu şekilde esnafa alışveriş imkanının yaratıldığını bildiren Çerçioğlu, şöyle konuştu:
''Yılın 8 ayında turist kafileleri Aydın'dan geçiyor. Kent merkezindeki tarihi mekanları hızla tamamlayıp, yerli ve yabancı turistlerin buralara uğramasına olanak sağlayacağız. Yöresel tarım ürünleri, gıdalar ve el ürünlerini tarihi mekanlarla bütünleştireceğiz.''
Aydın'ın marka kent olması için çalıştıklarını ifade eden Çerçioğlu, ''Sıkıntılı günler yaşayan Aydın esnafına turizm önemli bir soluk olacak. Tralleis Antik Kenti için de önemli tanıtım hamlesi yapacağız. Turistik ilçeleri gibi kent merkezi de turizmden payını alacak. Bu hayal değil'' dedi.
Çerçioğlu, bu ay tur operatörleriyle toplantı yapacaklarını ve daha çok turistin periyodik olarak Aydın merkeze girmesini sağlayacaklarını kaydetti.
DİĞER HABERLER