ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/15 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul2/6 ºC
İzmir4/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP miting hilesini doğruladı
08 Mart 2009 / 23:42
Manisa mitingindeki photoshop hilesi AK Parti Manisa İl Başkanı Uyumaz tarafından doğrulandı. Uyumaz, fotograftaki hileyi kabul etti ancak haberimiz yok dedi.
AK Parti Manisa İl Başkanı Mustafa Uyumaz, bazı basın organlarında yer alan ''Miting alanına photoshop ayarı'' iddialarıyla ilgili ''Böyle bir şey yapıldığından haberimiz yok'' dedi.

AK Parti Manisa İl Başkanlığı binasında basın toplantısı yapan Uyumaz, bazı basın organları ve internet haber sitelerinde ''Miting alanında photoshop ayarı'' iddialarıyla ilgili haberlerin yer aldığını belirterek, şöyle konuştu:

''(Miting alanında photoshop ayarı) haberinde yer alan bu fotoğrafın, AK Parti Manisa İl Başkanlığı'nda basın işlerinden sorumlu arkadaşımız Hilmi Özyılmaz tarafından bilgimiz dışında servis edildiği anlaşılmıştır. Yapılan incelemelerde fotoğraflarda miting alanının sol kenarında küçük bir alanda, bilgisayar düzenlemesi yapıldığı tespit edilmiş, bu konu basın işlerinden sorumlu olan arkadaşımız tarafından kabul edilmiştir. Basın sorumlumuz, meydanı kalabalık göstermek değil, meydanın bir bütün olarak gösterilmesi amacıyla fotoğrafları birleştirdiğini ifade etmişse de ortaya böyle bir görüntü çıkmıştır. Yapılan art niyetli olmayan teknik bir hatadır.''

AK Parti mitingini herkesin takip ettiğini belirten Mustafa Uyumaz, ''Mitinge gösterilen ilgiye hepiniz şahit oldunuz. Bizim böyle bir bilgisayar düzenlemesine ihtiyacımız yoktur. Yaşanan bu durumu kamuoyunun bilgisine sunuyoruz'' dedi.

Öte yandan, bu durumun ortaya çıkmasına neden olan basın işlerinden sorumlu Hilmi Özyılmaz'ın durumunun parti yetkili kurullarınca görüşülerek karara bağlanacağı bildirildi.
HİLE
TENAY
ŞUNU UNTMAYIN HİLE NİN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ BU BİR GERÇEKTİR. YANİ ŞUDURKİ BİR KADI YA HAMİLEDİR YA HAMİLE DEĞİLDİR. YARIM HAMİLE OLAMAZ BU BANA GÖRE BİR HİLE BAZLIKTIR BUNU YAPAN EĞER ONLARDAN BİRİYSE BİREYSEL CEZA OLMAZ TOPLU BİR CEZA ALMALIDIRLAR ÇÜNKÜ BİREYSELLİK YOKTUR BİR BÜTÜNLÜK VARDIR O BÜTÜNLÜKTE ONLARIN BÜTÜNLÜĞÜDÜR. HİLE VE KÖTÜ NİYETLE BU İŞ OLMAZ...
12 Mart 2009 Perşembe 11:28
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ