ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,1272
EURO
7,2105
IMKB
62.336
ALTIN
236,310
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/27 ºC
Ankara8/14 ºC
İstanbul14/18 ºC
İzmir16/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SGK,Belediye ile Masaya Oturacak
08 Mayıs 2009 / 10:03
Bağ-Kur ve SSK'ya yeni hizmet binası kazandırılıyor.

Sosyal Güvenlik kurumlarının birleşmesiyle birlikte Aydın'da aynı binada hizmet vermeye başlayan Bağ-Kur ve SSK'ya yeni hizmet binası kazandırılıyor.

Aydın SGK İl Müdürü Yavuz Poyraz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Aydın Belediyesinden daha önce yeni hizmet binası için inşaatı devam eden, fakat bir türlü tamamlanamayan belediye binasını istediklerini, belediyenin ise kendilerine eski İtfaiye Müdürlüğünün bulunduğu alanı önerdiğini söyledi.
Aydın Belediyesinin teklifine sıcak baktıklarını ve kabul ettiklerini belirten Poyraz, Belediye Meclisi'nden çıkacak karar doğrultusunda masaya oturacaklarını bildirdi.

Eski itfaiye müdürlüğü alanıyla ilgili olarak henüz fiyat konusunda bir görüşme yapmadıklarını anlatan Poyraz, ''Yeni hizmet binamız için belediyeden alacağımız arsayı, Aydın Belediyesinin kurumumuza olan borçları karşılığında istemeyi düşünüyoruz. Bu konuda şartlar henüz oluşmadı. Belediye Meclisi kararından sonra, konuyu masaya yatıracağız'' dedi.

Poyraz, Aydın Belediyesi ile anlaşmaları durumunda şu anki mevcut binanın SGK İl Müdürlüğü binası olarak kullanılacağını, eski Bağ-Kur İl Müdürlüğü binasının da SİT alanı içinde bulunması nedeniyle Anıtlar Kurulu'ndan izin alınarak restore edileceğini, ardından sosyal tesis ve misafirhane olarak da kullanılabileceğini kaydetti.

İLÇEDEKİ VATANDAŞLAR AYDIN'A GELMEK ZORUNDA KALMAYACAK

Aydın'ın ilçelerinden ve bağlı bulunan belde ve köylerden SSK ve Bağ-Kur ile işi olan vatandaşların uzun yollar kat ederek Aydın'a geldiğini ifade eden Poyraz, başta Söke, Kuşadası ve Nazilli'de olmak üzere SGK hizmet binaları açacaklarını söyledi.

Poyraz, ''Söke, Kuşadası ve Nazilli'deki hizmet binalarımızda İl Müdürlüğünde yapılan işlemlerin çoğu yapılacak. Böylelikle merkezdeki yükü de hafifletmiş olacağız'' diye konuştu.

hadi ordan
saane
hüseyin aksu sen 1. sin seni sevmeyen ölsün
09 Mayıs 2009 Cumartesi 23:31
hesap sorulmalı
kara kalpaklı
sgk kurumumuza tabiiki yeni ve modern bina kazandıracak yer tahsisi yapılsın fakat eski itfaiye müdürlüğünün oradaki alan bir bedel karşılığında verilsin ve o bedel aydın halkının yararına kullanılsın,ilhami ortekinin basiretsizliğinden doğan borca karşılık takas yoluna gidilmesin,o borçla ilgili sorumlular cezalarını çeksin.
09 Mayıs 2009 Cumartesi 10:03
DİĞER HABERLER