ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2706
EURO
7,3740
IMKB
62.336
ALTIN
241,643
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın15/34 ºC
Ankara12/29 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir17/32 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1. Fotoğraf Avcılığı Şenliği
08 Mayıs 2009 / 17:12
''Üniversiteler arası 1. Fotoğraf Avcılığı Şenliği''
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof.Dr. Şükrü Boylu, ADÜ Fotoğraf Topluluğunun hazırladığı proje kapsamındaki ''Üniversiteler arası 1. Fotoğraf Avcılığı Şenliği''nin amacına uygun olarak gerçekleştiğini bildirdi.
    
 Prof. Dr. Boylu,yaptığı açıklamada, Aydın'ın tarihi ve turistik değerlerinin tanıtılması amacıyla başladıkları projeye, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aydın Valiliği, Aydın Belediyesinin yanı sıra Kuşadası, Didim, Sultanhisar ve Karacasu belediyelerinin destek verdiğini söyledi.
 
Boylu, şenlik boyunca Aydın'ın tarihi ve turistik yerlerinin rehber gözetiminde gezilmesi sonucu çekilen fotoğrafların pazar günü kentte düzenlenecek bir etkinlikle sergileneceğini, eserlerin daha sonra Yunanistan'daki üniversitelere gönderileceğini dile getirdi. Ardından Erasmus dostluk protokol sözleşmesi imzalandı.
    
Şenliğe Türkiye'den ADÜ'nün yanı sıra Ege, Trakya, Balıkesir, Yaşar Yunanistan'dan ise Girit ve Atina üniversitelerinden gelen 30'a yakın öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.
 
Bugünkü etkinlikler çerçevesinden 21 kişilik öğretim üye ve öğrenci ilk önce Priene antik kenti gezdirildi. Bu gezinin ardından A.D.ü merkezine gelen grup öğle yemeklerinin ardından gezilerine devam etti. Aydın'ın simgesi olarakta bilinen Tralleis'i de gezen grup burada çeşitli fotoğraf çekimleri de yaptı.Gezi sıranda bol bol fotoğraf çekildi.Tralleis gezisinin ardından Aydın müzesi gezildi.
 
Fotoğraflar:
 

DİĞER HABERLER