ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,1287
EURO
7,2053
IMKB
62.336
ALTIN
236,446
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/27 ºC
Ankara8/14 ºC
İstanbul14/18 ºC
İzmir16/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kalite Yakalanmıştır
09 Mayıs 2009 / 14:22
Öztürk,"Aydın Üreticisi Artık Kaliteyi Yakalanmıştır"

Aydın'ın Sultanhisar ilçesine bağlı Atça beldesinde gerçekleşen 9.Uluslararası Atça Tarım,Çilek, Kültür ve Sanat Festivali kapsamında birde Teknik çilek yetiştiriciliği yarışması düzenlendi.
Ziraat mühendisleri ve üreticilerden oluşan jüri üyelerinin çilekt arlalarında bizzat yaptıkları tespitler sonucu en kaliteli çilekler belirlenirken, dereceye giren üreticilere de çeşitli hediyeler verildi. Festival töreninde dereceye giren 4 çileküreticisine,plaket,altın ve çeşitli hediyeler verildi.

Festivale katılan Aydın il tarım müdürü Sadettin Öztürk, Atçalı çilek üreticisinin artık kaliteyi yakaladığına dikkat çekerek,"Çilek Aydınilimizin en iddialı ihraç ürünlerimizden birtanesi. Aydın çilek üretiminde ülke geneline baktığımızda üretiminde ilk 5 ilin arasına girmektedir.İlimizde üretilen ürünlerin kalitesi her geçen yılartmaktadır. Bu bağlamda da yurt dışına ihraç edilen çileklerin Hiçbir partisi geri dönmüş değil.

Buda aynı zamanda üreticilerin bilinçli olduğunu ve bilinçli üretim yaptığını gösteriyor. Gerek ilaç,gerekse gübre kullanımında bilinçli hareket ettiği için hormonlu ve ilaç kalıntılı ürün tartışmasına da son noktayı koymuştur. Artık üretici yapacağı hatayı çok pahalı ödeyeceğini biliyor. Bizde Çilek üreticilerimizin daha bilinçli tarım yapmaları için onlara destekv ermekteyiz ve vermeye devam edeceğiz" dedi.

HABER:YILMAZ ÖLMEZ-ATÇA

DİĞER HABERLER