ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,1287
EURO
7,2053
IMKB
62.336
ALTIN
236,446
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/27 ºC
Ankara8/14 ºC
İstanbul14/18 ºC
İzmir16/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Maduriyetinin Takipcisiyiz
09 Mayıs 2009 / 15:49
AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Didim Belediyesinde 100'e yakın işçinin görev yerinin değiştirildiğini iddia etti.
Erdem, yaptığı yazılı açıklamada, Didim ziyareti sırasında belediye işçileri ile yaptığı görüşmede, işçilerin belediye başkanlığının seçimden sonraki uygulamalarından şikayetçi olduğunu bildirdi.
Belediye bünyesinde teknik eleman, zabıta ve şoför kadrosunda çalışan 100'e yakın işçinin, temizlik ve çöp toplama işlerinde görevlendirildiğine yönelik bilgi aktarıldığını belirten Erdem, şunları kaydetti:
''Bu uygulamaların, sendikalar ile Belediyenin yaptığı toplu iş sözleşmesine aykırı olarak sürdürüldüğü de işçiler tarafından tarafıma ifade edildi. Sendikalarının kendileriyle ilgilenmediğini bildiren işçilerin, DİSK'e bağlı sendikalar tarafından sahipsiz bırakılması da oldukça manidardır. Bu gelişmeler üzerine Didim Belediye Başkanı'nı insan emeğine ve işçi haklarına saygıya davet etmek üzere telefonla aradım. Görüşmemizde Belediye Başkanı Sayın Mümin Kamacı işçilerin yerlerinin değiştirilmediğini ifade etse de maalesef bu açıklamanın gerçeği yansıtmadığını tespit ettim. Konuyla alakalı farklı işçi sendikalarının hukukçuları ile görüşmeler yaptım. İşçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda takipçi olacağım.''
DİĞER HABERLER