ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,1272
EURO
7,2105
IMKB
62.336
ALTIN
236,310
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/27 ºC
Ankara8/14 ºC
İstanbul14/18 ºC
İzmir16/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Devletin Zirvesinden Kutlama
10 Mayıs 2009 / 00:09
Anneler günü dolayısıyla Cuhurbaşkanı Abdullah Gül,TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir açıklama geldi.
''ANNELERİMİZ SAĞLIKLI BİR TOPLUMUN TEMEL TAŞIDIR'' 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Annelerimiz, sağlıklı bir toplumun temel taşıdır. Onların yaşam şartlarının iyileştirilmesi, mutlu ve huzurlu, endişelerden uzak bir hayat sürmeleri, şüphe yoktur ki yetiştirecekleri nesillerin mutluluğu için de vazgeçilmez bir önem taşımaktadır'' dedi.
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Gül, ''bitmek bilmeyen sabrın, affediciliğin, hoşgörünün, bilgeliğin, fedakarlığın, sevgi ve saygının, hayata dair tüm eşsiz ve yüce duyguların timsali annelerin'' Anneler Günü'nü kutladı.

TOPTAN: ANNELER GELECEĞİMİZİN MİMARLARIDIR
TBMM Başkanı Köksal Toptan da mesajında, bütün aileyi sevgi ve hoşgörüyle kucaklayan annelerin, özveri ve fedakarlıkla yetiştirdikleri çocuklarla toplumun geleceğinin mimarı olduğunu belirtti.
TBMM Başkanı Toptan, ''Milletimizin hafızasında derin izler bırakan olayda en değerli varlıkları olan çocuklarını kaybeden Mardinli annelerin acısını da yürekten paylaşıyor, böylesine büyük üzüntülerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum'' ifadelerini kullandı.

''KADINLARIMIZ DEĞERLERİMİZİN YAŞATILMASININ GÜVENCESİDİR''
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Annelik gibi kutsal bir sorumluluğu üstlenen kadınlarımız, yeni nesillerimizle birlikte gelenek ve değerlerimizin de yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir'' dedi.
Başbakan Erdoğan da yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:
''Üzerimizde ödenemez hakları bulunan, karşılıksız sevgi, fedakarlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz bütün kadınların Anneler Gününü kutluyor, her birini ayrı ayrı saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.''
DİĞER HABERLER