ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,5607
EURO
5,3869
IMKB
62.336
ALTIN
189,799
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın17/33 ºC
Ankara12/26 ºC
İstanbul17/23 ºC
İzmir17/31 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Salça fabrikası inşaatı devam ediyor
16 Şubat 2011 / 11:30
GEÇEN HAFTA TEMELİ ATILAN SALÇA FABRİKASI İNŞAATI TAM GAZ DEVAM EDİYOR.

ZER Grup tarafından Dalama'da kurulacak olan Aydın'ın ilk salça fabrikasının inşaatı bütün hızıyla devam ediyor. Dalama Belediye Başkanı Nihat Aktakka ve ekibi de fabrikayı Dalama'ya kazandıracak olan ZER Grup ortaklarından işadamı Gürkan Renklidağ ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulundular.
İş makinelerinin ve işçilerin yoğun hareketliliği arasında gerçekleşen incelemede fabrikanın temellerinin kısa sürede yükseldiği gözlendi. Alanda artezyen ve sondaj çalışmaları ile yaklaşık 250 250 kamyonluk park alanı ve kantar yerinin hazırlandığı belirtildi.
Dalama ve çevresinin asırlık hayalinin ZER Grup ve İşadamı Gürkan Renklidağ’ın girişimleri ile gerçekleşmeye başladığını belirten Dalama Belediye Başkanı Nihat Aktakka, fabrikanın domatesler hasdat edilinceye kadar faaliyete başlayacak olmasının herkesi çok mutlu ettiğini söyleyerek müteşebbislere de teşekkür etti.
Dalama Belediyesi’nin yakın ilgisi ve desteği nedeniyle Başkan Aktakka’ya teşekkür eden İşadamı Gürkan Renklidağ Dalama ve Aydın’da domates üreticilerini yepyeni bir üretim modeliyle tanıştıracaklarını söyledi. Bu sistem ile domates üretiminde gübre ve ilaç maliyetlerinin azalacağını kaydeden Renklidağ “Biz üreticilerimize 60 lira yerine 45 liradan domates fidesi vermeye başlayınca bazı çevreler hemen dedikoduya başvurmak zorunda kalmış olacaklar ki, bizim geçen yılın fidelerini verdiğimiz gibi asılsız dedikodular yaymaya çalışıyorlar. Bu iddialar tamamen saçmadır. Bu işin en başında söylemiştim, biz üreticimizi kâr kapısı değil, ortağımız olarak görüyoruz. Üreticimin ürünü ne kadar iyi olursa benim salçam da o kadar iyi olmayacak mı?” diyerek iddiaların tamamen dedikodudan ibaret olduğunu belirtti.
Geçen yıl fiyatların 60 lira olduğunu hatırlayanların bu yıl 45 lira olarak ortaya çıkan fiyatlar karşısında dedikodu üretmesine doğal karşıladığını kaydeden Gürkan Renklidağ, aracılara para vermedikleri için fiyatı düşürdüklerini söyledi. Üretimdeki maliyet düşüşünün gübre ve ilaçta da gerçekleşeceği belirtildi.
 

DİĞER HABERLER