ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,7316
EURO
5,4729
IMKB
62.336
ALTIN
194,142
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın18/28 ºC
Ankara15/28 ºC
İstanbul21/28 ºC
İzmir20/30 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kongre İçin İmza Toplandı
10 Mayıs 2009 / 10:46
Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliğine kayıtlı Söke Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu ve ile birlik delegeleri, olağanüstü kongre için imza topladı.
Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliğine kayıtlı Söke Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu ve ile birlik delegeleri, olağanüstü kongre için imza topladı.
     Söke Pamuk Tarım Satış Kooperatifi değerlendirme toplantısının ardından, olağanüstü kongre düzenlenmesi istemiyle delegelerden noter huzurunda imza toplanmaya başlandı.
     Tariş Pamuk Birliği Söke delegeleri adına açıklama yapan M. Beliğ Azbazdar, birliğin her açıdan zor durumda bulunduğunu savundu.
     Düzenlenen toplantıda Tariş'in dününü ve bugününü değerlendirdiklerini ifade eden Azbazdar, şunları kaydetti:
     ''Toplantıda, Tariş Pamuk Birliği'nin olağanüstü kongreye gitmesini kararlaştırdık. Bu amaçla imza topluyoruz. Herhangi bir sıkıntı olmaması için de noter çağırdık. Bilindiği gibi Tariş Pamuk Birliği 44 kooperatiften oluşuyor. Bizim dışımızdaki 43 kooperatife de olağanüstü genel kurul toplantısı yapılması için çağrı yazıları gönderdik. Aynı şekilde diğer kooperatiflerin de noter huzurunda imza toplamalarını istedik. Tariş'in içinde bulunduğu maddi ve yönetimsel krizin ancak olağanüstü genel kurul ile çözüleceğine inanıyoruz. Genel kurul, genel sıkıntılar ve Birliğin borçları için ciddi bir çaba göstermesi gerekir.''
     Tariş Söke Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Ekrem Sert de yönetiminin duyarsızlığı nedeniyle sıkıntılarının sürekli arttığını savundu.
DİĞER HABERLER