ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,1272
EURO
7,2105
IMKB
62.336
ALTIN
236,310
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/27 ºC
Ankara8/14 ºC
İstanbul14/18 ºC
İzmir16/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çöpşişin Yeni Adresi
10 Mayıs 2009 / 13:51
Ortaklar beldesinin markası haline gelen çöpşiş restoranları turizm yolu olması nedeniyle Bodrum-İzmir güzergahındaki sürücülerin lezzet durakları ile ün salmıştı.

Ancak Otoban yolunun açılması nedeniyle , güzergahın daha KISALMASI VE TRAFİĞİN OTOBANDAN YAPILMASI , ORTAKLARIN MARKASI çöpşiş lokantalarının müşterilerinde aşırı düşme göstermesi nedeniyle Çöpşişçiler işyerlerini bu kez otobanın Sökeden çıkışındaki Argavlı köyü girişine taşıdılar.

Bir anda onlarca çöpşiş tesisinin yanyana açıldığı Argavlı köy yolu kenarında geçen yıl ünlü şarkıcı İbrahim TATLISES 'de alış veriş merkezi açmak üzere bir arazi satın almak istemişti.

Aşırı talep nedeniyle ana yol kenarına cepheli arsa ve arazilerin bir anda değerlendirildiği köyde imar ve yapılaşma şartları ortaya çok ilginç yapıların çıkmasına neden oluyor.

Karayolları tarafından anayoldan 25 metreye kadar yapı izni verilememesi nedeniyle , geride kalan arsaların arka cephelerine ise deyim yerindeyse MANTAR KONDULAR yapılmağa başlandı.

Adeta "PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELERİN " hikayelerini anımsatan bu mantar kondu yapılar görenlerin tebessümlerine neden oluyor.

HABER ve FOTOĞRAF:MEHMET ÖZÇAKIR

DİĞER HABERLER