ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2647
EURO
7,3604
IMKB
62.336
ALTIN
241,782
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın15/33 ºC
Ankara12/28 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir17/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atça Çilek Festivali Sona Erdi
11 Mayıs 2009 / 12:38
Uluslararası Atça Tarım,Çilek,Kültür ve Sanat Festivali 10 Mayıs Pazar akşamı düzenlenen halka açık ücretsiz konserle son buldu.

Bu yıl 9.su düzenlenen Uluslararası Atça Tarım,Çilek,Kültür ve Sanat Festivali 10 Mayıs Pazar akşamı düzenlenen halka açık ücretsiz konserle son buldu.

Sultanhisar Kaymakamı Orhan Mardinli, Atça belediye başkanı Mustafa Çınar, Kuyucak belediye başkanı Ali Ulvi Akoğlu, Bozdoğan belediye başkanı Tümer Apaydın, Yenipazar belediye başkanı Yüsran Erdem, Sultanhisar belediye başkanı Ertegün Ünal, bazı siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, bazı Aydın il genel meclis üyeleri ve 3 bin civarında vatandaş katıldı.

Yerli ve yabancı halk oyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından sahneye Udi sanatçı Mustafa Gündüz çıktı. Ardından şovmen hakan Doğanay sahneye çıkarken başarılı şovmen Doğanay an geldi kalabalığı coşturdu an geldi duygusalan yaşattı. Lösemi teşhisi konulan sanatçı Murat Göğebakan'ın şarkılarını halkla birlikte söyleyen Doğanay, Göğöbakan için duada istedi.

Ardından Karadenizli merhum sanatçı Kazım Koyuncu için şarkılar söylendi. Atça belediye başkanı Mustafa Çınar şovmen Hakan Doğanay'a plaket ve çiçeklerle teşekkür etti, önümüzdeki yıl yapılacak festivalde bir kez daha aramızda görmek istiyoruz diyerek sanatçıdan söz aldı.

Şovmen Doğanay'ın ardından sahneye Türk Halk müziği sanatçısı Orhan Hakalmaz geldi. Başarılı sanatçı, sazıyla sözüyle Atça halkına en güzel türkülerini söyledi. Usta türkücü Hakalmaz'a birde efe eşliketti. Festival konseri gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.Gece boyunca da konuklara çilek ikramında bulunuldu.

HABER-FOTOĞRAF:YILMAZ ÖLMEZ-ATÇA

 

DİĞER HABERLER