ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2773
EURO
7,3787
IMKB
62.336
ALTIN
242,390
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın15/33 ºC
Ankara12/28 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir17/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atça Çilek Güzelleri
11 Mayıs 2009 / 13:14
9'uncu Atça Tarım, Çilek, Kültür ve Sanat festivalinin son gününde birde Çilek güzeli yarışması düzenlendi.

Aydın'ın Sultanhisar ilçesine bağlı Atça beldesinde 8-9-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen 9 uncu Atça Tarım, Çilek, Kültür ve Sanat festivalinin son gününde birde Çilek güzeli yarışması düzenlendi.

18Genç kızın iştirak ettiği yarışmada jüri üyeleri ilk üçü belirlemede oldukça zorlandılar. Başta Atça olmak üzere Sultanhisar ve Yenipazar Meslek Yüksek okulundan genç kızların katıldığı güzellik yarışında, Çilek güzeli tacını 20 yaşındaki Yenipazar Meslek Yüksekokulu öğrencisi İzmirli Esra engin taktı.

Çilek festivali kapsamında düzenlenen Çilek güzeli yarışması Cumhuriyat meydanındaki tören alanında gerçekleşti. Geceye Sultanhisar kaymakamı Orhan Mardinli, Atça belediye başkanı Mustafa Çam, Kuyucak belediye başkanı Ali Ulvi Akoğlu, Bozdoğan belediye başkanı Tümer Apaydın, Yenipazar belediye başkanı Yüsran Erdem, Sultanhisar belediye başkanı Ertegün Ünal ve 3 bin civarında davetli katıldı.

Gecede çilek güzeli yarışması için 18genç kız görücüye çıktı.Jüri üyelerine ve halka kendilerini tanıtanadaylar büyük bir heyecanla sonucu beklemeye başladılar.Gecede İstanbullu olan 21 yaşındaki Sultanhisar Meslek Yüksek okulu öğrencisi Tuğçe Tunç 3. olurken, Akhisarlı 19 yaşındaki yine aynı okuldan SedaYapıcı 2. oldu. Atça Çilek festivalinin kraliçesi İzmirli 20 yaşındaki Yenipazar Meslek Yüksek okulu öğrencisi Esra Engin oldu.

Güzellere günün anısına hediyeler verilirken,Sultanhisar kaymakamı Orhan Mardinli hem güzelin tacını taktı hem de anneler gününü kutladı.Mardinli 10 Mayıs tarihinin kendisi için çok özel bir gün olduğunu da ifade ederek,"Bugün doğum günü olan eşimin hem doğum gününü kutluyor hem de anneler gününü kutluyorum" dedi.

HABER:YILMAZ ÖLMEZ-ATÇA

DİĞER HABERLER