ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,1287
EURO
7,2053
IMKB
62.336
ALTIN
236,446
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/27 ºC
Ankara8/14 ºC
İstanbul14/18 ºC
İzmir16/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atça'da Eyfel Kulesi
12 Mayıs 2009 / 11:07
"Küçük Paris" Unvanının Kule İle Taçlandırmak İstiyoruz!

Kurtuluş savaşı yıllarında yakılıp, yerle bir edilen Atça beldesi daha sonraki yıllarda Paris'in şehir planına göre inşa edilince, Türkiye'nin küçük Paris'i unvanını almıştı. Paris'te olduğu gibi, Atça'da da tüm caddeler aynı alanda buluşuyor. Beldenin girişlerinde, "Türkiye'nin Küçük Parisi Atça'ya hoş geldiniz" yönünde tabelalar bulunurken, İzmir-Denizli yolundan transit geçiş yapan bir çok insan Atça'ya uğrayıp, şehir planına yakından görme olanağı buluyorlar.

Atça'nın şehir planı beldeye konser vermek için gelen usta türkücü OrhanHakalmaz'ın da dikkatini çekince, sanatçı Atça belediye başkanı Mustafa Çınar'a, "Eyfel kulisi kazandıracak mısınız?"şeklinde soru yönetti. Başkan Çınar'da bu yönde planlama içerisinde olduklarını söyledi.

Konser esnasında sanatçı ile belediye başkanı arasında geçen bu diyaloğun üzerine bizde başkan Çınar'a bu yönde gerçekten düşüncesinin olup,olmadığını sorduk. 29 Mart seçimleri öncesi seçim beyannamesine, bu yöndeki düşüncesini Atça halkıyla paylaştığını hatırlatan Çınar,"Seçim çalışmalarımızda halkımıza seçim beyannamemizde böyle bir düşüncemizin olduğunu söyledik. Bu proje bizim imaja yönelik bir çalışmamız olacak.

Atça beldemiz önemli bir geçiş güzergahının üzerinde bulunuyor. Beldemizden gelip,geçen yabancılar Türkiye'nin Küçük Paris'i tabelalarını görüyorlar. Yol kenarına Türkiye'nin Paris'i yazmakla olmaz. Nazilli'den Aydın istikametine gelen insanlar Atça'yı görüyorlar. İşte bizde bu avantajımızı göz önünde bulundurarak belde merkezine kazandıracağımız bir kuleyle beldemizi çekim merkezi haline getirebiliriz. Bu kuleyi gören yolcuların mutlaka Atça'mıza uğrayacağına inanıyorum.

Eyfel kulesi'nin benzeri bir kule yapsak ve Ankara Atakule'de olduğu gibi kulenin en üzerine dönen bir kafe, ya da Restoran yapmış olsak, buraya gelen insanlar tepeden hem Aydın sıra dağlarını,hem de Sultanhisar, Nazilli, Yenipazar ve Aydın ovalarını yukarıdan görme imkanı bulurlar. Bu yöndeki düşüncemizi projeye dönüştürüp beldemize kazandırmayı hedefliyoruz" dedi.

HABER:YILMAZ ÖLMEZ-ÖZEL HABER

DİĞER HABERLER