ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2706
EURO
7,3740
IMKB
62.336
ALTIN
241,643
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın15/34 ºC
Ankara12/29 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir17/32 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hadise Finalde
13 Mayıs 2009 / 00:27
Türkiye'yi Eruovision Şarkı Yarışması'nda temsil eden Hadise, yarı finali aşarak 16 Mayıs'ta Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılacak finale katılmaya hak kazandı.

Eurovision'un bu akşam yapılan yarı finalinde 9'uncu sırada sahneye çıkan Hadise, gelen SMS'ler sonucunda finale kaldığı açıklanan ilk yarışmacı oldu.

Bu yıl Moskova'da düzenlenen 54. Eurovision Şarkı Yarışması'nda, Türkiye'yi 'Düm Tek Tek' isimli parça ile temsil eden Hadise adını finale yazdıran ilk on ülke arasına girmeyi başardı.

18 ülkenin yarıştığı birinci yarı finalde, yarışmaya 9. sırada çıkan Hadise, salonda bulunan çok sayıda Türk izleyicinin de verdiği destekle başarılı bir performans gösterdi.

İşte Hadise'nin performansı

Yapılan puanlama sonrası cumartesi günü yapılacak finale kalan ilk on ülke arasına giren Hadise'nin, puanlama sonuçları bildirilmediği için kaç puan alıp, kaçıncı sırada yer aldığı bilinmiyor. Hadise birinci zarftan çıkarak ilk belirlenen finalist oldu.

Hadise büyüledi
Sahneye stilist Mahmut Karadağ tarafından "Gizia" firmasına hazırlatılan ve Türk Bayrağı'nı simgeleyen kırmızı ağırlıklı kostümüyle çıkan Hadise'ye "Geleceğin Göbek Dansçısı" adı verildi. İtalya'nın Milano kentinden getirilen özel kumaşla hazırlanan ve iki parçadan oluşan elbisenin kenarlarının altın ve Swarovski taşlarla işlendiği dikkat çekti.

Hadise'nin birinci yarı finalde giydiği üzeri Swarovski taşlarla süslenen ayakkabıları da eleştirmenlerden tam not aldı. Hadise'nin giydiği elbisenin bel kısmı kemer şeklinde altınlarla süslenirken, göbeğini ve bacaklarını tamamen açıkta bırakan kostüme uygun eldivenleri de kostümüne ayrı bir renk kattı.

Sahnede Hadise'ye eşlik eden Rus dansçı kızlar Olga Potapova ve Svetlana Nikitaeva'nın son derece sade ayakkabılar giydiği gözlenirken, üst kısmı çıplak olan tek erkek dansçı Uğur Yıldırım'ın da zeytin renginde şalvar pantolon giydiği dikkat çekti.

Vokalist Steve Kashala, kot pantolon üstüne zeytin renginde gömlek giyerken, diğer vokalist Eva Smeenk, Hadise'ye eşlik etmek için dansöz elbisesi giydi.

Çeşitli ülkelerden yarı finali izlemeye gelen Eurovision hayranları da ellerinde ülkelerinin bayraklarıyla Hadise'ye birinci yarı finalde tezahüratlarla ve alkışlarla destek verdi.

Finale yükselen diğer ülkeler ise şunlar oldu:

Ermenistan, İzlanda, Romanya, İsrail, İsveç, Finlandiya, Portekiz, Malta ve Bosna-Hersek

14 Mayıs tarihlerinde ikinci yarı final müsabakasında, Hırvatistan, İrlanda, Letonya, Sırbistan, Polonya, Norveç, Kıbrıs Rum Kesimi, Slovakya, Danimarka, Slovenya, Macaristan, Azerbaycan, Yunanistan, Ukrayna, Estonya, Hollanda, finale kalmak için yarışacak.

Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İspanya ve Rusya 16 Mayıs gecesi düzenlenecek finale doğrudan katılıyorlar.

DİĞER HABERLER