ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,1272
EURO
7,2105
IMKB
62.336
ALTIN
236,310
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/27 ºC
Ankara8/14 ºC
İstanbul14/18 ºC
İzmir16/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Primler Pazartesi Günü
13 Mayıs 2009 / 09:30
Koçarlı ziraat odası başkanı Rıza Arslan'dan başkent Ankara çıkarması.

AKP Koçarlı belediye başkan adayı Nedim Kaplan ile 11 Mayıs Pazartesi günü başkent Ankara'ya giden Arslan burada AKP Aydın milletvekilleri Ahmet Ertük, Atilla Koç ve Mehmet Erdem ile bir araya geldi.Arslan, Ankara temaslarını telefonla muhabirimiz Yılmaz Ölmez'e anlattı.

Üreticilerin dört gözle beklediği Pamuk, Ayçiçeği ve kanolo destekleme primlerinin akıbetini öğrenmek için Ankara'ya geldiklerini söyleyen Arslan,"Üreticilerimiz borç batağında.TARİŞ'ten hala alacaklarının tamamını alamadılar.

Yeni pamuk ekim sezonu gelmesine rağmen hala bir çok arazi boş bekliyor. Üreticilerimizin cebinde ne mazot, ne gübre ne de tohum alacak parası yok. Banka ve piyasalara olan borçlar dağları aşkın. Bu nedenle devletin ödeyeceği primler üreticilerimiz için can suyu olacak.

Tarım ve Köy İşleri bakanımızla bizzat görüştük. Pazartesi gününden itibaren Aydınlı üreticiye ödenecek olan 48 trilyon liralık prim tutarları üreticilerimizin banka hesaplarına geçilecek" dedi.

Yine kendisiyle telefon görüşmesiyaptığımız AKP Aydın milletvekili Ahmet Ertürk'te prim dosyalarının Ankara'ya ulaştırtılmasının ardından bakanlıklar arasında prosedürleri bizzat takip ederek ödeme sürecini kısalttıklarını söyledi.

HABER: YILMAZ ÖLMEZ

DİĞER HABERLER