ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2647
EURO
7,3604
IMKB
62.336
ALTIN
241,782
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın15/33 ºC
Ankara12/28 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir17/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kazalara Davetiye Çıkartıyor
13 Mayıs 2009 / 10:23
Karayolu Kenarına Kurulan Pazar Yerleri Trafik Kazalarına Davetiye Çıkarıyor...!

Aydının bir çok ilçe ve beldelerinin karayolu kenarında yer alması nedeniyle belirli günlerde kurulan semt açık pazarlarının trafik kazalarına tuzak oluşturduğundan büyük tehlike arzediyor.

Söke ilçesi Yenidoğan beldesinde her Cumartesi günü kurulan pazarda alışveriş yapanların caddeden karşıdan karşıya geçmeleri her an bir kazanın ortaya çıkmasına can ve mal kaybına neden olacağı , Didimden toplantı dönüşü Aydınlı Haber ve köşe yazarı Mehmet ÖZÇAKIR'ın objektiflerine böyle yansıdı.

Hiçbir denetim ve uyarının yer almadığı,kontrolsüz geçişlerin her an bir cana mal olabileceği,bu nedenlede Söke İlçe Trafik Komisyonu ile Karayolu yetkililerin bir an önce karar alarak acilen gereğinin yerine getirilmesini isteyen ÖZÇAKIR " Bu güzergahta trafik kazası kaçınılmaz.Adeta kaza ben geliyorum diyor.Özellikle bu pazara Sökeden gelenler olduğu gibi yazın tatil beldelerine geçen yazlıkçıların alış veriş yapmak için durdukları karayolundan çok hızlı seyreden trafik dahada büyük tehlike arz ediyor."Küçük öğrencilerin ve çocukların farkedemeyeceği bir araç her an felakete neden olacak.

Aynı tehlikenin Cumartesi günleri pazar kurulan Sazlıköyde de mevcut olduğunu tespit eden ÖZÇAKIR devamla;Avrupanın hiçbir yerinde böyle bir aymazlık görülmemiştir. Sazlıköy ve Yenidoğanda Pazar yeri MUTLAKA acilen ŞEHİRLERARASI KARAYOLUNDAN beldelerin arka sokaklarına taşınmalıdır.

İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalıdır...

Biz yazmıştık dememiz bir insanımızın canını ,yaşamını geriye getirmeyecektir.

Söke İlçe Trafik komisyonunu ve KARAYOLU ilgililerini göreve davet ediyoruz....

Sazlıköy ile Yenidoğan belediye başkanları seçmeniniz vatandaşa sorumluluğunuzun gereğini yerine getirmenizi bekliyoruz.

HABER VE FOTOĞRAF . : MEHMET ÖZÇAKIR


DİĞER HABERLER