ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2784
EURO
7,3756
IMKB
62.336
ALTIN
242,234
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın15/33 ºC
Ankara12/28 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir17/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Basınla Tanıştı
13 Mayıs 2009 / 13:10
Kuşadası İl Genel Meclis Başkanı Akay EVREN Aydınlı yerel basın mensupları ile tanışma toplantısı düzenledi.

Son Mart 2009 yerel seçimlerinden sonra İl Genel Başkanı seçilen Kuşadası İl genel Meclis Başkanı Akay EVREN Aydınlı yerel basın mensupları ile tanışma toplantısı düzenledi.

İl Genel Meclisinin çalışmaları hakkında açıklamada bulunan EVREN "Kuşadasından seçilen bir meclis Başkanı olarak her gün saat 11.00-17 arasında görevinin başında olduğunu ve Kuşadasından gelip gitmeğe devam edeceğini belirtti. Daha öncede İl genel Meclis Üyeliği yapması nedeniyle , konunun yabancısı olmadığı belirtti.

2009 yılı Bütçesinin 47 Milyon TL olduğunu ve ancak ilk 3 ayda köylere ödenek dağıtımının seçimlerden önce yapıldığından bu yıl yatırımın önceki meclisin programına göre yürütüleceğini ifade etti.

Yerel yönetimle Genel idare arasında siyasi oluşum ve çoğunluğun farklı olması nedeniyle bir farklılık yaşandığını belirtti.

Haber ve köşe yazarı Mehmet ÖZÇAKIR'ın bir sorusu üzerine "2005 yılında yürürlüğe giren 5302 sayılı Yerel idare yasasının 64. ve 65. maddeleri gereğince sivil toplum kuruluşları ve gönüllülük esasına göre yürütülecek çalışmalarda dernek ve gönüllülerle beraber işbirliği yapacaklarını dile getiren EVREN "AYTER ,ÇİNE ET,ÇİNE YEM ve maden Ocaklarının ruhsatlandırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

AKAY EVREN KİMDİR ?


1947 Bozdoğan doğumluyum. Nazilli Öğretmen Okulu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Ön Lisan mezunuyum. 30 yıldır Kuşadası'nda oturmaktayım. 1985 yılında Kuşadası 7 Eylül İlköğretim Okulu'ndan 30 yıl hizmet verdikten sonra emekli oldum, öğretmenliğim sırasında Türkiye öğretmenler Dernekleri Federasyonu, Türkiye Öğretmenler Sendikası (TÖS), TÖB - DER (Türkiye Öğretmenler Birliği Derneği), İLKSAN (İlkokul Öğretmenler Sosyal Yardım Sandığı) üyeliklerinde, İl ve İlçe, Genel Merkez delegelerinde bulundum. Eğitim - iş, Eğitim - Sen, Emekli - sen sendikalarının Kuşadası'nda kurulmasında öncülük yaptım. Şube Başkanlıklarında bulundum.

1996 - 2004 yıllan arasında ADD (Atatürkçü Düşünce Demeği) Şube başkanlığı görevini yürüttüm. KEGEV (Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı), KÜKSAD (Kuşadası Kültür ve Sanat Demeği), Bozdoğan Eğitimi Kalkındırma (Bozdoğan Yüksek okulu yaptırma demeği) Çağdaş Yaşamı Destekleme Demeği Kuşadası Şubesi kurucu üyeliği Denetleme Kurulu üyelik ve yönetimlerinde bulundum.

Kuşadası'nın ilk dershanesi olan ADA BAŞARI DERSHANESİNİN sahibi ve kurucusu 89 emekli ve çalışan öğretmenin ortağı olduğu ÖZEL ÖĞRETMELER AŞ. yönetim kurulu Başkanlığını, Kuşadası Ticaret Odası Meclis üyeliği ve Kuşadası Meclis Başkan yardımcılığı görevini yürüttüm.Şuanda KUTO Disiplin Kurulu üyeliğini yürütmekteyim.

1996 yılından beri CHP üyesiyim 29.Mart 2004 seçimlerinde CHP den İl Genel Meclis Üyesi adayı olarak 2. saradan seçimlere katıldım. 1. sıradaki İl genel Meclis üyesi Sn. Salih GÖRGÖLÜ'nün vefat etmesi üzerine 14. Temmuz 2006 yılından itibaren İl Gene! Meclis üyeliğini üstlendim ve bugüne kadar bu görevi özveri ile yürüttüm. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde yeniden Kuşadası CHP İl Genel Meclisi Üyeliğine seçildim. Evli ve 2 kız çocuğu babasıyım.

HABER ve FOTĞRAF: MEHMET ÖZÇAKIR


 

DOĞRU TESPİT
MEHMET ÖZÇAKIR
AKAY EVREN "İL GENEL MECLİS BAŞKANIDIR" AŞAĞIDAKİ " AYDIN " RUMUZLU ARKADAŞIMIN DİKKATİ VE HAKLI TESPİTİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.... SİTE MODERATÖRÜNDEN DE BAŞLIĞI DÜZELTMESİNİ BEKLİYORUM.
13 Mayıs 2009 Çarşamba 20:00
aydın
aydın
mrb. Ben bir tek Genel Sekreter biliyorum O'da İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur'dur. Akan Evren ise İl Genel Meclis Başkanı dır. fark var ... okucuyucularınızın kafası karışmaması için bu bilgiyi Aydın'ın en büyük yerel medyasına vermek istedim.
13 Mayıs 2009 Çarşamba 13:23
DİĞER HABERLER