ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2605
EURO
7,3554
IMKB
62.336
ALTIN
242,464
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın15/35 ºC
Ankara12/32 ºC
İstanbul17/27 ºC
İzmir17/34 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üzerimize Düşeni Yapacağız
14 Mayıs 2009 / 10:50
''Çarşılarımızın Cazibe Merkezi Haline Gelebilmesi İçin Belediye Olarak Üzerimize Düşeni Yapacağız'
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın'ın en eski çarşılarından biri olan Barbaros Çarşısı esnafının sorunlarını dinledi.
Aydın merkez Ramazanpaşa Mahallesi'nde bulunan Barbaros Çarşısı girişinde esnafların düzenlediği kahvaltı etkinliğine katılan Çerçioğlu, esnafın sorunlarını tek tek not aldı.
Çarşının girişindeki tarihi hamamın yanı sıra, il merkezindeki diğer tarihi yapıların bakımını yapmak istediklerini, ancak bu konuda Anıtlar Kurulu gibi büyük bir bürokratik engel ile karşı karşıya bulunduklarını belirten Çerçioğlu, ''Esnafımızın yaşadığı sorunları yakından biliyoruz. Çarşılarımızın cazibe merkezi haline gelebilmesi için belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız'' dedi.
Aydın'daki esnafın yaşadığı sorunların çözülmesi için oda başkanlarıyla önümüzdeki hafta görüşme yapacağını bildiren Çerçioğlu, şunları söyledi:
''Önümüzdeki hafta Pazaryeri Komisyonumuzu toplayacağız. Burada komisyon üyeleri ile oda başkanlarımızın ortak bir karar alması, doğru çözüm bakımından daha sağlıklı olur. Ayrıca Fatih Kapalı Pazaryeri'nin faaliyete geçirilmesi için de oda başkanlarıyla ortak çalışma yapmalıyız. Sonuçta bu pazar yeri hepimizin paralarıyla yapıldı. Pazar yerlerine yabancı esnaf alınması sorununu da yakından biliyorum. Aydın yol geçen hanı gibi olmuş. Esnafımızı korumak adına gerekli önemleri alacağız.''
DİĞER HABERLER