ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,1272
EURO
7,2105
IMKB
62.336
ALTIN
236,310
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/27 ºC
Ankara8/14 ºC
İstanbul14/18 ºC
İzmir16/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Didim'de Yat Limanı Bitti Gibi
15 Mayıs 2009 / 10:20
Didim'de Yat Limanı Bu Yıl Hizmete Açılacak.

Ege ve Didim turizminin çıtasını yükseltecek Didim yat Limanı bitirildi.

Yakında hizmete girmesi beklenen Limanın idari donanımı için Aydında bir matbaaya sipariş verilen basılı evrakları ve büro düzenlemeleri bitirildiğinde Turizmde büyük atılım sağlayacak olan yat limanı çok geniş bir kapasiteye sahip olacak.
Didim'in turizm bölgesi ilan edilmesinin ardından ilçede yapılan yatırımlar arasında öne çıkan Didim Yat Limanı Projesi'nin, ilçeyi şimdiden büyük bir cazibe ve çekim merkezi haline getirmeye başladığı ifade ediliyor. Dikkatler limanın konumu açısından Ege Denizi'nde yer alan diğerlerine göre büyük bir avantaja sahip olduğuna çekilirken, Çeşme, Kuşadası, Bodrum, Datça, Marmaris, Fethiye güzergahında üzerinde bulunması gezi yatlarının Didim Limanı'nı uğrak yer olarak kullanacağı öngörülüyor.
Karada 650, denizde 450 olmak üzere toplam bin 100 yat kapasiteli olarak hizmete girecek olan Didim Yat Limanı, tamamlandığında adeta küçük bir şehir görünümüne sahip olacak. 212 bin metrekare deniz alanına sahip marinada; 80 odalı butik otel, 5 ayrı duş, çamaşırhane, depo ve benzeri hizmetlerin yanı sıra, 20 ayrı sektörde faaliyet gösterecek iş yerleri bulunacak.
Yat limanında İnşaat Mühendisi Mehmet ÖZÇAKIR TARAFINDAN YAPILAN İNCELEMEDE " 22,5 yıl sonra devredileceği öğrenilen Liman gelişmiş ülkelerdeki benzerleri gibi devlet değil, büyük kuruluşlar inşa ediyor. Bu nedenle de projeler kısa sürede tamamlanıp hayata geçiriliyor. Doğuş grubu 25 yıllığına bu tesisin işletmeciliğini devraldığı için, inşaatı bir an önce tamamlayıp yatırıma dönüştürmeyi başardı" DEDİ.

HABER VE FOTOĞRAF : MEHMET ÖZÇAKIR


DİĞER HABERLER