ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,7316
EURO
5,4729
IMKB
62.336
ALTIN
194,142
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın18/28 ºC
Ankara15/28 ºC
İstanbul21/28 ºC
İzmir20/30 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eczacılar Zorda
15 Mayıs 2009 / 11:14
1. Bölge Aydın Eczacılar Odası Didim Bölge Temsilcisi Niyazi Akyıldız, ''e-reçete dönemiyle sorunların azalacağını düşünüyoruz'' dedi.
1. Bölge Aydın Eczacılar Odası Didim Bölge Temsilcisi Niyazi Akyıldız, ''e-reçete dönemiyle sorunların azalacağını düşünüyoruz'' dedi.
Didim'li eczacılar, 14 Mayıs Dünya Eczacılar Günü dolayısıyla sorunlarını ve görüşlerini dile getirdi.
Niyazi Akyıldız, eczacılık mesleğinin zor günlerden geçtiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
''Ülkemizde e-reçete uygulaması başladı. Bu kapsamda bu sisteme geçişte altyapı anlamında sıkıntılar oluşuyor. Ülkemizde halen geçiş uygulamasında olduğu aile hekimliği kapsamında kişilerin TC numaralarının sistemde işlenmesi gerekiyor ki, e-reçete uygulaması da buna göre uygulansın. e-reçete dönemiyle sorunların azalacağını düşünüyorum.''
Eczacı Mehmet Duran ise meslekte sıkıntıların sürdüğünü, eczacıların hükümet ve sermaye gruplarının sürekli sıkıştırmaları altında ezildiğini bildirerek, ödemelerle ilgili sorun yaşadıklarını belirtti.
Eczacı Beyazıt Damar da, ''Ülkede eczacılık yapılacak durumda değil. Hazırlanmış zincir eczane tasarısı var. Bu fikri hayata geçirmek için bitkisel ürünlerle başlayacaklar ve şu anda fırsat kolluyorlar, eczacılar bu gerilimin içerisinde'' dedi.
DİĞER HABERLER