ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2706
EURO
7,3740
IMKB
62.336
ALTIN
241,643
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın15/33 ºC
Ankara12/28 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir17/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dp Yeni Genel Başkanını Seçiyor
16 Mayıs 2009 / 17:00
Olağanüstü Büyük Kongresi'nde oy verme işlemi başladı.
Olağanüstü Büyük Kongresi'nde oy verme işlemi başladı.
Seçimlerde 1112 delege, genel başkanını belirlemek üzere oy kullanacak. Genel Başkanlık için Süleyman Soylu, Hüsamettin Cindoruk, Mehmet Ali Bayar ve Ramazan Yazgan yarışıyor.
Genel Başkan seçilebilmek için ilk iki turda kayıtlı delegenin salt çoğunluğu aranacak. Kongrede 1112 kayıtlı delege bulunuyor. İlk iki turda hiçbir aday seçilebilmek için gerekli çoğunluğu sağlayamazsa üçüncü turda en çok oyu alan aday genel başkan seçilecek.
Soylu, kongrede yaptığı konuşmada, kongrenin hayırlı olmasını dileyerek, ''Benim yerim burasıdır. Sonuna kadar Kırat'ta yaşayacağım. Başka evimiz, çadırımız, şemsiyemiz yok'' dedi.
Cindoruk da partiyi başkalarının dışarıdan yönetemeyeceğini ve etkileyemeyeceğini söyledi. Cindoruk, "Biz bir demokrasi kavgası vererek geliyoruz. Demokrasi için bütün sıkıntıları yaşadık. Hak ve özgürlükleri savunurken sadece kendi haklarımızı değil herkesin özgürlüklerini savunduk" diye konuştu.
Bayar ise Türkiye'nin artık bir muhalefet alternatifi arayışında olmadığını, yarının iktidar alternatifini aradığını belirterek, alternatif arayışı içinde muhalefete değil, iktidara talip olan bir parti olacaklarını söyledi.
Yazgan da konuşmasında DP'nin seçimde aldığı sonucun tek sorumlusunun Süleyman Soylu olduğunu öne sürdü.
DİĞER HABERLER